حدود 20 روز گذشته مادری جوان درهنگام زایمان به دلیل کمبود امکانات و متخصص زنان به کما رفته است که این موضوع بر نارضایتی مردم شهرستان قاين از این بیمارستان افزوده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، ديروز درسفر یک روزه خود به شهرستان قاین از دانشکده درحال ساخت پرستاری قاین که از سال 1388 كار ساخت ان آغازشده است و هم اكنون نيز ساخت آن رهاشده است، بازدید کرد.

وی در ادامه از تنها بيمارستان شهرستان بازديد كرد و در حاشیه این بازدید با اعتراض جمعی از مردم شهر قاین که نسبت به کمبود پزشک متخصص درشهرستان معترض بودند مواجه شد.

معترضین بادردست داشتن پلاکاردهایی با عنوان “ما موش آزمایشگاهی نیستیم“”ما اعتراض داریم به دکتر نیاز داریم” “عزیزان ما قربانی طرح گذراندن متخصصان“از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكي درخواست رسیدگی به وضعیت درمانی شهرستان راداشتند.

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان قاین، در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: اين توفيق را داريم که در هفته دولت به خراسان جنوبي آمده ام و از شهرهاي مختلف و مراکز درماني بازديد خواهم داشت.

وي درخصوص کمبود پزشک متخصص گفت: محدوديت هايي وجود دارد؛ در بعضي از رشته ها کمبود در کشور داريم،‌ تا دانشجويان اين رشته ها تربيت و فارغ التحصيل شوند، و تجهيزات براي آنها بيايد،‌ زمان مي برد.

وزير بهداشت دولت يازدهم افزود: در بعضي از رشته ها از جمله جراحي مغز، چشم و گوش حلق بيني در شهر قاين پزشک ثابت نداريم و در بعضي از رشته ها هم تعداد پزشک کم است البته در پايان شهريورماه که توزيع متخصصين شروع مي شود اميدواريم در مواردي که کمبود است بتوانيم کمک بیشتری داشته باشیم.

وي با اشاره به جمعيت ۸۰ ميليوني کشور و تعداد تربيت ۳۰ تا ۳۵ متخصص در برخي از رشته هادرسال و نياز گسترده کشوراست.

 دکتر هاشمی افزود: ‌در طول ۲ سال گذشته پذيرش برخي از رشته ها ۳۰ درصد افزايش يافته ولي تا فارغ التحصيل شدن دانشجويان اين رشته ها کمي زمان مي برد.

دکتر قاضي زاده هاشمي با تاکيد بر اينکه نهايت تلاش خواهد شد که کمبودها برطرف شود، گفت: در قاين هرچه سريعتر بايد مرکز اورژانس و دياليز تمام شود تا يک آرامش و آسايش بيشتري براي مردم فراهم شود.

 وی افزود: اعتبار برای تکمیل این پروژه گذاشته می شود تا هرچه سریعتر تکمیل شود.

وزير بهداشت همچنين جانمايي دانشکده پرستاري قاين را مناسب نداست.

شهرستان قاين در شمال استان خراسان جنوبي، دومين شهر بزرگ و پر جمعيت بعد از مركز  استان است كه با يك بيمارستان 120 تختخوابي به مردم محروم اين منطقه خدمات ارائه ميكند.

press98

4567

123456f

12`1234

اشتراک این خبر در :