%d9%87%db%8c%d9%88%d9%86%d8%af%d8%a7-%d8%a7%d9%84%d9%86%d8%aa%d8%b1%d8%a7
مدیرعامل شرکت کرمان موتور روز دوشنبه در آیین امضای این قرارداد که در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم برگزار شده بود گفت: کمپانی های هیوندای و فولکس ۱۲ سال قبل قراردادهایی را امضا کردند و هشت سال قبل از این مجموعه رفتند و امروز با تلاش های دولت یازدهم و به ثمر رسیدن برجام، شرکت هیوندایی به ایران و منطقه ارگ جدید بم برگشته که این موضوع اتفاق بسیار مبارکی برای کرمان و ایران است.

سامان فیروزی همچنین افزود: در فاز اول مدل هایی از خوردوهای هیوندایی در کرمان موتور تولید می شود که این تولیدات براساس بندهای قرارداد، منطبق به سیاست های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.

وی عنوان کرد: ۱۵ شهریورماه سال آینده خوردوی اکسنت را با ساخت داخل ۳۰ درصد در مجموعه کرمان موتور راه اندازی خواهیم کرد.

وی افزود: در فاز دوم نیز خودروی النترا در آذرماه با ساخت داخل ۳۰ درصد به بازار عرضه می شود.

مدیرعامل کرمان موتور با اشاره به اینکه خودروی آی ۲۰ در گذشته به طور کامل وارد کشور می شد گفت: براساس تفاهم با شرکت هیوندای قرار شد این خودرو به شکل قطعات به بازار آید و در آینده خط بدنه آماده و در کرمان موتور نصب شود.

وی بیان کرد: ظرفیت ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کرمان موتور راه اندازی می شود و با راه اندازی آن بسیاری از خطوطی که در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارند، دارای توجیه می شوند.

وی گفت: اشتغال نیروی کار ۱۰ هزار نفر را در سال ۹۷ در کرمان موتور دیده ایم و با اجرای طرح های توسعه ای، ظرفیت کامل در کرمان موتور به ۱۰ هزار نفر افزایش یافته و در کنار آن در بخش قطعه سازی نیز اشتغال های جدیدی ایجاد خواهد شد.

فیروزی بیان کرد: خوردوهایی که تولید می کنیم در خط تولید هیوندای هم خط تولید زیادی ندارند و خط تولید آنها در سال ۲۰۱۷ آغاز شده که به معنای مصرف سوخت کمتر، رضایت مشتری، کاهش آلایندگی و سایر مزایاست.

اشتراک این خبر در :