فیلم «خانه نایب السلطنه» به داستان زندگی آخرین حاکم بریتانیایی هند در سال ۱۹۴۷ و استقلال این کشور می پردازد.
به گزارش افکارنیوز،  فیلم سینمایی “خانه نائب السلطنه” به کارگردانی “گریندر چادها” ۲۴ مارس ۲۰۱۸ در انگلستان اکران عمومی می شود.

فیلم «خانه نایب السلطنه» به داستان زندگی آخرین حاکم بریتانیایی هند در سال ۱۹۴۷ و استقلال این کشور می پردازد. در این سال مستعمره بریتانیا به دو قسمت هند و پاکستان تقسیم می شود. داستان از زندگی کارگردان این فیلم متاثر است. اجداد وی در زمان استقلال هند از پاکستان کنونی به بریتانیا مهاجرت کردند.۱۰۲۶۷۹۸_۷۱۹

 

۱۰۲۶۷۹۹_۶۰۷

سینمای بالیوود

گریندر چادها کارگردان این فیلم در گفتگوی  خود با یورونیوز گفت: هنگامیکه به شهر اجدادیم در پاکستان رفتم خانه ای را که پدر بزرگم ساخته بود یافتم. مادربزرگم و پنج فرزندش در سال ۱۹۴۷ آنجا را شبانه ترک کردند. در این خانه اکنون پنج خانواده دیگری که از سوی دیگر مرز به آنجا آمده بودند زندگی می کنند.

همزمان با استقلال هند، شمار زیادی از هندوها و مسلمانان بدلیل اختلافات فرقه ای بدست یکدیگر قتل عام می شوند.

مانیش دایال یکی از بازیگران این فیلم می گوید: چهارده میلیون نفر در این تاریخ جابجا شدند و بزرگترین موج مهاجرتی تاریخ معاصر را به وجود آوردند. نزدیک به دو میلیون نفر هم کشته شدند. باعث افتخار ماست که داستان این مردم را بازگو می کنیم.

خانه نائب السلطنه

فیلم «خانه نایب السلطنه» همچنین به بخشی از زندگی گاندی پیش از استقلال و تلاشهای وی برای وحدت بین مسلمانان و هندوها می پردازد.

جیلین اندرسون یکی دیگر از بازیگران این فیلم می گوید: یکی از چیزهایی که مرا سخت تحت تاثیر قرار داد این بود که می دیدم تا پیش از جدایی هند و پاکستان و پدید آمدن مرزها، چگونه مردم با آیین های گوناگون در کنار هم زندگی می کردند. چیز فوق العاده ای بود.

اشتراک این خبر در :