وبسایت الیمن الیوم در گزارشی عنوان کرد: «مسعود گودرزی عضو کمیته امنیت ملی مجلس اعلام کرده است که ایران به اسناد قطعی دست یافته است که دو جزیره آریانا و زرکوه متعلق به ایران است و تهران درباره استرجاع مالکیت این دو جزیره از امارات، دادخواست قضایی بین المللی ارائه خواهد داد.»

این وبسایت خبری در ادامه مدعی شد: «ایران با این اقدام خود مبنی بر ادعای مالکیت دو جزیره اماراتی، همه کشورهای عربی را غافلگیر کرد و از دو جزیره آریانا و زردکوه به عنوان دو جزیره اشغال شده یاد کرد. گودرزی گفته است که ادعاهای امارات درباره دو جزیره مذکور بی جواب نخواهد ماند.»

خاطر نشان می شود که مسعود گودرزی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اخیرا با تاکید بر اینکه”تکلیف و وضعیت جزایر زرکوه و آریانا مشخص است، مالکیت ایران بر این جزایر محرز است و هیچ کشوری نمی‎تواند در این باره ادعایی داشته باشد.” بیان کرد: ادعای برخی از کشورهای عربی منطقه مبنی بر تملک برخی از جزایر ایرانی که همواره وجود داشته است تنها به گفته خود آنها یک ادعاست و بدون شک ایران از حقوق مسلم خود در این راستا دفاع خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد: ادعاهایی که برخی از کشورهای عربی منطقه پیرامون تملک جزایر ایرانی مطرح می‎کنند تنها جنبه داخلی برای این کشورها دارد و با توجه به وضعیت منطقه این کشورها اینگونه مسائل را مطرح می‎کنند.

گودرزی تاکید نمود: مالکیت ایران بر جزایر آریانا و زرکوه کاملا طبق اسناد حقوقی مشخص است و وزارت خارجه هم درحال حاضر پیگیری‌های لازم را پیرامون این موضوع را انجام می‌دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اینکه چه زمانی مالکیت این جزایر به صورت کامل از آن ایران خواهد شد بر اساس چارچوب‎های سیاست خارجی ما صورت می‎گیرد و تا به امروز هم درباره این موضوع به دلیل تحولات رخ داده در منطقه این موضوع از طریق مجامع بین‎المللی درحال انجام است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز تاکید کرد: مسائلی همچون مالکیت ایران بر جزایر سه‌گانه،آریانا، زرکوه و خلیج فارس از حقوق اولیه ما است و بر اساس اسناد و مدارک‎هایی که در این راستا وجود دارد مطرح می‎شود و هیچ کشوری حق اظهارنظر درباره آنها را ندارد.۱۴۸۱۴۲۸۲۳۹۶۱۱۷۳

اشتراک این خبر در :