آیا بعد از ظهر در حالی که خسته و کوفته هستید دارید سعی می کنید که تمرکزتان را برگردانید و به کارهای تان برسید؟ آیا به دنبال روشی می گردید تا بتوانید دوباره از نو خودتان را شارژ کرده و کارهای تان را به سر انجام برسانید؟ چرت زدن می تواند راهکار خوبی باشد.

چرت زدن شما را خلاق تر می کندچرت زدن باعث می شود تا مغزتان به بازسازی هورمونی و سلولی پرداخته و همچنین قلب نیز عملکرد بهتری از خود نشان دهد. کمی خواب در هنگامی که خسته اید به شما کمک می کند تا تناسب اندام و فعالیت مناسب بدن تان را حفظ کنید. همچنین در خصوص مغزتان کمی خواب به موقع می تواند.

هوشیاری شمار ا افزایش داده و در بهبود حافظه تان و افزایش خلاقیت شما تاثیر گذار  باشد. پروفسور Jim Home از Loughborough می گوید: انسان برای دو خواب در شبانه روز برنامه ریزی شده است. یکی خواب طولانی شبانه و دیگری خواب بعد از ظهر.

تحقیقات اخیر که توسط دانشمندان علوم اعصاب انجام شده نشان می دهد که برای خلاقیت نیم کره راست مغز تحریک شده و نیم کره چپ مغز ثابت و بی اثر می ماند. این گروه از محققان برای اینکه به این نتایج برسند مغز ۱۵ نفر را مورد ارزیابی قرار داند و متوجه شدند که خلاقیت با فعالیت های نیم کره سمت راست رابطه ی نزدیک دارد.

آندری مدودف، دکتر، استاد و دستیار در مرکز دانشگاه جورج تاون دراین خصوص می گوید که تصویربرداری مولکولی و مطالعات دقیق تر در این باره نشان می دهد که سمت راست مغز نقش کلیدی در این رفتار دارد. به نظر می آید که کارهای خلاقانه مانند تجسم یا تفکر در خصوص مسائل مختلف بیشتر توسط نیم کره راست مغز انجام می گیرد و کارهایی از قبیل تفکر تحلیلی و یا تمرکز روی اعداد به وسیله ی نیم کره چپ صورت می گیرد.take-a-nap

اشتراک این خبر در :