بمناسبت برگزاری نخستین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی علوم کشاورزی، دامی، منابع طبیعی، محیط زیست، گردشگری روستایی و گیاهان دارویی کشورهای اسلامی، بر آن شدیم تا با دبیر کمیته اجرایی این رویداد بزرگ بین المللی مصاحبه ای داشته باشیم.

  • ضمن سلام، در ابتدا خود را معرفی کنید؟

با سلام و عرض ادب و احترام، بنده ابراهیم علی نیا، کارشناس ارشد منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیرعامل گروه شرکت های ساج نت.

  • جناب علی نیا، لطفا در مورد این رویداد برای خوانندگان ما توضیح دهید؟ این کنفرانس در چه سطحی برگزار میشود؟

این رویداد بزرگ بین المللی با عنوان ” نخستین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی علوم کشاورزی، دامی، منابع طبیعی، محیط زیست،گردشگری روستایی و گیاهان دارویی کشورهای اسلامی همزمان با رویداد مشهد ۲۰۱۷” در ۲ بخش علمی و تجاری و بصورت بین المللی برگزار می شود.

بخش اول؛ شامل دو قسمت می باشد؛ قسمت اول کنفرانس علمی-سیاسی که با حضور بیش از ۳۰۰ اندیشمند این حوزه به مدت یک روز برگزار میشود. در این قسمت اساتید علمی و دانشگاهی، تجار، بازرگانان، پژوهشگران، مخترعان، تولید کنندگان، کارفرمایان، مقامات و مسئولین داخلی و خارجی از کشورهای اسلامی (عموما آسیایی) و اروپایی حضور خواهند داشت. قسمت دوم بخش علمی شامل برگزاری ۱۵ کارگاه آموزشی-تخصصی با محوریت این کنفرانس و با ارائه گواهینامه توسط اساتید برجسته دانشگاهی و البته با تجربه به مدت یک روز خواهد بود.

بخش دوم با موضوع اقتصاد در دو قسمت نمایشگاه و نشست های تخصصی برگزار خواهد شد. نمایشگاه بین المللی با حضور بیش از ۷۵ شرکت مطرح داخلی و خارجی و مرتبط با امور کشاورزی خواهد بود که شامل سالن تجهیزات و ادوات کشاورزی و سالن دام، طیور و آبزیان زنده می باشد. نمایشگاه نیز به مدت ۳ روز برپا خواهد بود.

  • جناب مهندس علی نیا، چه ارگان هایی به عنوان برگزار کننده اصلی این کنفرانس فعالیت دارند؟

این کنفرانس و نمایشگاه توسط سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی و وبسایت بازار دام برگزار خواهد شد.

  • مسئولیت یا مجریان این کنفرانس را چه فرد یا افرادی بر عهده دارند؟

یک تیم ۱۰۰ نفره متشکل از اساتید دانشگاه، بازرگانان و دانشجویان در پشت پرده این کنفرانس زحمت می کشند ولی در راس ایشان، جناب آقای مهندس مزروعی (رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی) به عنوان رئیس کنفرانس، جناب آقای دکتر مویدی (رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی) به عنوان جانشین و بنده حقیر نیز به عنوان دبیر کمیته اجرایی و پیشنهاد دهنده اصلی این رویداد در هر چه بهتر برگزار شدن این کنفرانس تلاش می کنیم. سعی همگی ما در جهت خدمت به کار و کار آفرینی و تحقق ابعاد اقتصاد مقاومتی می باشد.

  • هدف شما از برگزاری این رویداد علمی چیست؟

هدف ما از برگزاری این کنفرانس و نمایشگاه بین المللی معرفی هرچه بیشتر توانمندی و استعدادهای متنوع ایران بخصوص شرق کشور در علوم کشاورزی و صنایع وابسته؛ به عموم مردم، دانشگاهیان، تاجران و تولیدکنندگان است. البته ما نگاه ویژه ای به سایر کشورها از جمله کشورهای اسلامی، آسیای میانه، حوضه خلیج فارس، قفاز، اروپا و آفریقا داریم، از همین رو بیش از ۱۰۰ تاجر و مقام سیاسی از این کشورها در این کنفرانس حضورخواهند داشت. به هرحال موقیت استراتژیک ایران هم از نظر صادرات و هم از نظر تنوع تولید در فصول مختلف سال، این فرصت را فراهم آورده تا با یک مدیریت و برنامه ریزی خاص به بهترین نحو از آن بهره ببریم و این گام بزرگی خواهد بود در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه ایران اسلامی. امیدورایم این گردهمایی بزرگ علمی-تجاری به نحو مطلوب برگزار شود تا علاوه بر کسب اعتماد سایر کشورها و حضور در بازارهای بین المللی، گامی فرهنگی، ترویجی و اقتصادی در راستای معرفی پایتخت فرهنگی جهان اسلام (مشهد ۲۰۱۷) برداشته باشیم.

  • زمان و مکان برگزاری را نیز اعلام بفرمایید؟

این کنفرانس و نمایشگاه به مدت ۳ روز از ۱۰ تا ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ بر پا خواهد شد، البته ما تلاش داریم بعد از پایان این رویداد بین المللی، مهمانان داخلی و خارجی در یک تور یک روزه از مزارع نمونه آستان قدس رضوی (مزارع کشاورزی-دامداری ها و کارخانجات) بازدید داشته و استعدادهای بالقوه منطقه جهت سرمایه گذاری در صنعت و اکوتوریسم شناشانده شود.

مکان برگزاری این کنفرانس و نمایشگاه نیز در محل هتل ۵ ستاره میثاق مشهد واقع در بلوار اقبال لاهوری خواهد بود.

  • چه ارگان ها و سازمان هایی با شما مشارکت دارند؟

خوشبختانه بسیاری از مراکز علمی و اجرایی مرتبط با امور کشاورزی، دامی و غیره از سرتاسر کشور از این حرکت حمایت کرده اند. مسئولین وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور خارجه، سازمان جنگل ها-مراتع و آبخیزداری، یگان حفاظت منابع طبیعی کل کشور، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کل کشور، استانداری خراسان رضوی، دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، کارگروه پایتخت فرهنگی جهان اسلام (مشهد ۲۰۱۷) ، شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد و بسیاری دیگر که مجموعا بیش از ۱۲۰ ارگان و نهاد دولتی و خصوصی در کنار ما هستند.

  • در پایان اگر نکته ای بجا مانده، لطفا بیان بفرمایید؟

بنده به نوبه خود و از طرف برگزار کنندگان نهایت تشکر و سپاس را از تمامی حامیان را داشته و دست تمامی کسانی که با ما همکاری دارند به گرمی می فشارم. همچنین از استاد ارجمند خودم، جناب آقای سید جواد هاشمی، رزمنده، بازیگر و مجری توانمند و ممحبوب کشورمان که قبول زحمت کرده و ما را در برگزاری این رویداد بزرگ بین المللی به عنوان مجری، همراهی خواهد کرد، صمیمانه قدردانی می کنم.

همچنین به اطلاع میرسانم ما آماده همکاری با تمامی ادارات، نهادها، سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی در برگزاری بهتر و مفیدتر این کنفرانس و نمایشگاه هستیم. سپاسگزارم.

%d9%be%d8%b1%d8%b3

www.asaconf.ir

وب سایت شخصی دبیر کمیته اجرایی www.alinianotes.com

اشتراک این خبر در :