مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی در ۲۴ ساعت آینده به کشور خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی  درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور، اظهار کرد: از امروز چهارشنبه تا اوایل وقت روز پنجشنبه پایداری نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت سبب افزایش آلاینده‌های جوی خواهد شد.

وی ادامه داد: از عصر روز چهارشنبه با نفوذ جریان‌های شمالی در سواحل غربی خزر شاهد ابرناکی و بارش‌های پراکنده باران، برف و وزش باد شدید خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: همچنین با ورود یک سامانه بارشی در بخش‌های از غرب کشور ابرناکی و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه روز پنجشنبه شدت بارش‌ها در غرب کشور ایجاد خواهد بود، گفت: گستره این بارش‌ها که ناشی از سامانه بارشی جدید است رفته رفته شمال و غرب، سواحل خزر و به‌ تدریج دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از جنوب غرب کشور را فرا می‌گیرد.

وی اظهار کرد: در روز جمعه بارش‌های باران و برف به‌ تدریج به شمال شرق گسترش می‌یابد و از شدت بارش‌ها در مناطق غربی ایران کاسته می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در روز پنجشنبه با افزایش سرعت باد در مناطق جنوبی کشور و جنوب عراق شاهد تشکیل توده‌ای از گردوخاک و انتقال آن به جنوب غرب کشور هستیم.

وظیفه از مواج بودن دریای خزر در روز پنجشنبه و جمعه خبر داد و تاکید کرد: مسافرانی که قصد عزیمت به استانهای شمالی را دارند باید به هشدارهای لازم در خصوص عبور و مرور از جاده‌های کوهستانی و استفاده از ساحل دقت کنند.

وی شهرکرد با ۱۲ درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس را با ۲۶ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای امروز تهران در گرمترین لحظات به ۱۲ درجه بالای صفر رسید که نسبت به روز گذشته شاهد افزایش دما بوده‌ایم.

منبع : شهرخبر

اشتراک این خبر در :