شهردار منطقه ۲ با اشاره به تمهیدات مسئولان منطقه برای دسترسی هر چه آسان تر به بوستان پرواز از اجرای طرح احداث معبر ۲۰ متری کیهان و بهره برداری رسمی آن تا پایان سال خبر داد.

عزیز الله نظری گفت: منطقه ۲ جزو مناطق توسعه یافته واقع در محدوده میانی – شمالی شهر تهران دارای مساحتی به وسعت تقریبی ۵۰۰۰ هکتار است و شکل گیری بخش اعظم منطقه طی ۵ دهه اخیر صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه منطقه ۲ یکی از غنی ترین مناطق از حیث فضای سبز و دسترسی به بوستان هاست افزود: در راستای توسعه فضای های سبز و ایجاد اماکن تفرجگاهی و گردشگری در سال ۱۳۹۲ طرح پروژه توسعه بوستان پرواز در دستور کار قرار گرفت؛ پروژه ای که در ضلع شمال به بزرگراه یادگار امام (ره) و در ضلع جنوبی به شهرک کیهان متصل است.
شهردار منطقه ۲ با تاکید بر اقدامات مدیریت شهری در راستای دسترسی هر چه آسان تر به بوستان پرواز عنوان کرد: به منظور دسترسی شهروندان از بلواز پیام به بوستان پرواز و قسمت غربی بوستان کیهان ، اجرای معبر ۲۰ متری در ضلع جنوبی بوستان پرواز به طول ۳۵۰ متر و عرض ۲۰ متر در دستور کار قرار گرفت.
نظری با اشاره به جزئیات این طرح بیان کرد: به منظور آماده سازی پروژه عملیاتی گوناگون همچون خاکبرداری به وسعت ۱۵۰ هزار متر مکعب و زیرسازی به مساحت ۱۲۵۰ متر مکعب انجام شده است اجرای جدول وکانیو به طول ۶۹۵ متر ، اجرای نهر سر پوشیده و زهکش جهت دفع آب های زیر زمین به مساحت ۱۴۰۰ متر مکعب از دیگر اقدامات مهم برای آماده سازی معبر ۲۰ متری کیهان است.
وی گفت: با اجرای ۴۲۰۰ متر مربع آسفالت در این معبر، پروژه درکنار سایر پروژه های عمرانی پایتخت در آینده نزدیک و پیش از پایان سال به بهرد برداری رسمی میرسد.

اشتراک این خبر در :