مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش دمای نوار شمالی کشور طی دو روز آینده خبر داد و افزود: از بعدازظهر روز چهارشنبه و اوایل وقت روز پنجشنبه به سبب وزش باد تا حدودی از غلظت غبار در تهران کاسته میشود.

احد وظیفه  با اشاره به اینکه براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز (چهارشنبه ۲۲دی) در سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش‌بینی میشود، اظهار کرد: این موج روز پنجشنبه ۲۳ دی، در سواحل شرقی خزر و شهرهای شمالی در شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده خواهد شد.

وی با بیان اینکه روز پنجشنبه، با تقویت جریان‌های جنوبی و گذر موج تراز میانی جو در برخی مناطق جنوب شرق، در جنوب استان سیستان و بلوچستان رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی میشود، گفت: در روز جمعه ۲۴ دی، بر مقدار بارش‌ها در جنوب شرق کشور افزوده میشود و علاوه بر سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از جنوب کرمان و شمال هرمزگان را نیز فرا میگیرد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطق ساحلی خلیج فارس و تنگه هرمز وزش باد پیش‌بینی میشود که در برخی نقاط با گرد و خاک همراه خواهد بود، خلیج فارس نیز در این مدت مواج پیش‌بینی میشود. همچنین روز جمعه با فعالیت موج دیگری در سواحل غربی دریای خزر ابرناکی و بارش باران پیش‌بینی میشود که بارش در مناطق مرتفع به صورت برف خواهد بود.

به گفته وظیفه، از روز پنجشنبه و طی روز جمعه در نوار شمالی کشور روند کاهش دما پیش‌بینی میشود که در برخی مناطق شمال شرق کشور کاهش دما در روز جمعه ۲ تا ۶ درجه خواهد بود. همچنین از بعدازظهر روز چهارشنبه و اوایل وقت روز پنجشنبه به سبب وزش باد تا حدودی از غلظت غبار در تهران کاسته میشود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در مورد وضعیت جوی استان تهران گفت: آسمان تهران در روز پنجشنبه ۲۳ دی، کمی ابری، همراه با  غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۱ و ۲ درجه سانتیگراد و در روز جمعه ۲۴ دی، کمی ابری تا نیمه ابری، بتدریج غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای ۱۰ و صفر درجه سانتیگراد پیش‌بینی میشود.

اشتراک این خبر در :