بازگویی خاطرات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از نلسون ماندلا در مستند «نلسون ماندلا برای همیشه» به تصویر کشیده شده است.
میثم شاه بابایی کارگردان مستند «نلسون ماندلا برای همیشه»، به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی برای اولین بار بخشی از خاطرات آن مرحوم با ماندلا را بازگو کرد.
وی با بیان اینکه این خاطره گویی به صورت تصویری ضبط شده و قرار است در مستند «نلسون ماندلا برای همیشه» استفاده شود، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی در بازگویی خاطرات خود به ما تاکید کرد که چندین بار در دوران ریاست جمهوری خود و یکبار در دوران رئیس دولت اصلاحات با نلسون ماندلا دیدار داشته است.
وی با بیان اینکه دیدارش با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تیر ماه امسال بوده، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی معتقد بود نلسون ماندلا شخصیتی مبارزاتی داشت و مبارزه در وجودش بود و می‌گفت ماندلا هم مانند خودش، مبارزه در ذاتش بوده است و تلاشش را کرد تا دوره تاریخی جدیدی برای کشورش رقم بزند.
کارگردان مستند «نلسون ماندلا برای همیشه» با بیان به اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از شخصیت ماندلا بسیار تعریف می کرد، گفت: وی معتقد بود که نلسون ماندلا انسان خودساخته ای بود و روحیه بسیار درستی داشت به همین دلیل هم توانست تحولات فراوانی برای کشورش ایجاد کند. خداوند به این نوع آدم ها حکمت می آموزد حکمتی فراتر از چیزی که ما در دانشگاه ها می آموزیم.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یکشنبه هفته جاری در سن ۸۲ سالگی بر اثر عارضه قلبی دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی روز گذشته(سه شنبه) پس از اقامه نماز به امامت رهبر معظم انقلاب از دانشگاه تهران تشییع و در جوار مرقد امام خمینی(ره) به خاک سپرده شد.

 

اشتراک این خبر در :