معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از قرار داشتن تمامی جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهدا شامل(همسر، فرزندان و والدین) تحت پوشش بیمه عمر و حوادث خبر داد.
مهدی ایزدی، گفت: بر اساس ماده ۴۶ قانون جامع خدمات ‌رسانی به ایثارگران، تمام ایثارگران باید تحت پوشش بیمه عمر و حوادث قرار داشته باشند.
وی ادامه داد: آن گروه از افراد تحت پوشش دستگاه های دولتی از طریق دستگاه متبوع و آن دسته از ایثارگران غیر شاغل که تحت پوشش بیمه عمر هیچ یک از دستگاه های دولتی نیستند از طریق بنیادشهید برای تحت پوشش بودن آنان اقدام میشود.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: آن دسته از ایثارگرانی که از بنیاد، حقوق دریافت نمیکنند و شمار آنان به حدود ۲۶۰ هزار تن میرسد هم باید برای پرداخت حق بیمه سهم خود اقدام کنند.
ایزدی تصریح کرد: بر اساس قانون مقرر شده است ۵۰ درصد حق بیمه در این موارد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت شود و مابقی توسط خود ایثارگر بیمه ‌شده پرداخت شود.
وی اضافه کرد: در مواردی که ایثارگران حقوق خود را از بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت می ‌کنند، ۵۰ درصد حق بیمه خود آنها از فیش حقوقی کسر می ‌شود و ۵۰ درصد باقی‌ مانده از طریق بنیاد پرداخت میشود.
ایزدی خاطرنشان کرد: ایثارگران با مراجعه به مراکز ارتباطات و مراجعات در سراسر کشور و دریافت رمز عبور از طریق سایت ایثار به نشانی www.isaar.ir، قسمت سامانه خدمات الکترونیکی ایثار، نسبت به ثبت نام و پرداخت ۵۰ درصد هزینه بیمه عمر سال ۱۳۹۶ به صورت علی الحساب اقدام کنند.
در زمان حاضر ۵۶۹ هزار جانباز در کشور بسر میبرند که ۳۳۰ هزار تن از این شمار زیر ۲۵ درصد،‌۲۳۰ هزار تن، بالای ۲۵ درصد و ۹ هزار و ۶۰۰ تن هم ۷۰ درصد جانبازی دارند.
همچنین ۵۳ هزار تن، پدر شهید،‌۱۱۰ هزار، مادر شهید، ۶۳ هزار، همسر و ۱۵۰ هزار تن، فرزند شهید هستند.

اشتراک این خبر در :