در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، معاون امور استان‌های صداوسیما اولویت‌های موضوعات برنامه‌سازی و بخش‌های خبری شبکه‌های استانی را اعلام کرد.

معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، دستورالعمل ویژه‌ای برای شبکه‌های استانی با توجه به این اتفاق، صادر کرده است.

بر اساس این دستورالعمل، لازم است تمام شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی مراکز استانی رسانه ملی به ساخت و تولید برنامه‌هایی با تاکید بر نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مبارزات ضد استعماری و ضد استبدادی و همراهی با حضرت امام (ره) در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی اقدام کنند؛ همچنین لازم است به موضوع همراهی ایشان با امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب در طول مبارزات انقلابی نیز توجه شود.

اشاره و تاکید بر نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پیروزی انقلاب، تثبیت نظام جمهوری اسلامی، شکل‌گیری مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و اداره کشور به‌ویژه در دوران دفاع مقدس و دوره سازندگی از جمله دستورالعمل‌هایی است که شبکه‌های استانی صداوسیما در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی باید به آنها توجه کنند.

همچنین استفاده از نوار مشکی، تغییر لوگو و بهره‌گیری از کارشناسان و صاحبنظران در برنامه‌های گفت‌وگومحور برای تبیین خدمات، مجاهدات و تلاش‌های ارزنده و خستگی‌ناپذیر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از دیگر محورهای اساسی برنامه‌سازی برای مراکز استانی در نظر گرفته شده است.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما از شبکه‌های تلویزیونی استانی خواسته است به استفاده بهینه از ظرفیت زیرنویس طی این روزها  توجه کنند. همچنین اطلاع‌رسانی درباره مراسم تشییع، خاکسپاری و بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هم از اولویت‌های بخش‌های خبری مراکز استانی خواهد بود.

ایسنا

اشتراک این خبر در :