معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت : یکی از مهمترین جایگاه ها و سرمایه های توسعه کشور، روستاها و عشایر هستند که بیش از ۵۰ درصد از زمین های حاصلخیز کشور که از آنها ثروت استخراج میشود در اختیار روستائیان و عشایر قرار دارد .
ابوالفضل رضوی در نشست خبری با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر افزود : تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی فرصتی بی نظیر برای نقش آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در تحقق حماسه اقتصادی است .
وی گفت : وجود قابلیت های متعدد و متنوع در مناطق روستایی و عشایری ، بویژه سرمایه انسانی پرتلاش و سخت کوش و فرهنگ انقلابی و اسلامی ، مبین نقش انکار ناپذیر مناطق روستایی در اقتصاد ملی و فرآیند توسعه کشور است .
رضوی اضافه کرد : از اینرو برای تبیین جایگاه این مناطق بعنوان خاستگاه زندگی و حیات ، شناخت ظرفیت های موجود در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی، دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر را از ۱۵ تا ۱۸ دیماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار میکنیم .
وی درباره اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت : نقش و اهمیت تولیدات روستائیان و عشایر در امنیت و رفاه کارگر جامعه ، شناخت صحیح توانایی ها در سرمایه های انسانی و ظرفیت های موجود در روستاها و مناطق عشایری ، مشارکت و بهره گیری مناسب از ظرفیت نهادهای عمومی غیر دولتی در چارچوب حمایت ، توان افزایی و خوداتکایی جامعه روستایی و عشایری و همچنین تبیین نقش و جایگاه روستائیان و عشایر بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و فرآیند توسعه کشور از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است .
در این نمایشگاه روستائیان و عشایر ۳۰ استان کشور به جز استان کهگیلویه و بویر احمد شرکت دارند و از این جهت که با محصولات ، تولیدات و آداب و رسومشان شرکت میکنند در نوع خود منحصر به فرد است .
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری خاطر نشان کرد : این نمایشگاه توسط همه دستگاههای اجرایی کشور فعالیت میکنند و معاونت روستایی ریاست جمهوری نقش هماهنگ کننده ایفا میکند .

اشتراک این خبر در :