فرماندار شهرستان میامی در استان سمنان گفت: برای بازسازی هر خانه خسارت دیده از زلزله هفته گذشته در روستاهای این شهرستان ، ۲۰ میلیون تومان تسهیلات داده میشود.

محمدمهدی کریمی با اشاره به بازدید عزیزالله مهدیان معاون امور بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن از روستاهای زلزله زده اشاره کرد، و گفت: در گفت وگو هایی که انجام شد ، مقرر گردید این مبلغ به صورت وام قرض الحسنه از سوی بنیاد مسکن به خسارت دیدگان پرداخت شود.
فرماندار میامی ادامه داد: همچنین تهیه نقشه و نظارت بر ساخت و ساز این واحدها به صورت رایگان از طرف بنیادمسکن انجام خواهد شد.
کریمی گفت: هزینه های صدور پروانه ساختمان به دهیاری ها نیز از سوی بنیاد مسکن پرداخت میشود.
معاون امور بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عصر یکشنبه از روستای زلزله زده نردین و سد کالپوش بازدید کرد.
زلزله ای به قدرت ۴٫۹درجه در مقیاس امواج درونی زمین ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه روز چهارشنبه گذشته روستای نردین و چند روستای دیگر بخش کالپوش شهرستان میامی را لرزاند.
این زلزله خسارت جانی نداشت ، اما به تعداد زیادی از واحد های مسکونی که بیشتر آن ها خشت و گلی بودند، خسارت هایی وارد کرد.
این زلزله به ۸۹۸ واحد مسکونی روستایی و نیز تعدادی مدرسه و واحدهای دامداری خسارت وارد کرد.
به گفته فرماندار میامی ، به خاطر ادامه پس لرزه های زلزله و احتمال بروز خسارت جدید، هنورز از خسارت ها برآورد کامل در دست نیست.
روستای نردین از توابع بخش کالپوش شهرستان میامی ، ۱۴۰۰خانوار و جمعیتی بالغ بر۴هزارنفرداشته و در۱۱۰کیلومتری شمال شرق شهرستان میامی واقع است.

ایرنا

اشتراک این خبر در :