رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه فضای مجازی جوانان را به انحراف میکشاند و خطر آن از مواد مخدر، سرقت و دیگر مسائل اجتماعی بیشتر و مهمتر است، گفت که باید با تمام توان برای مقابله با آسیب های احتمالی آن اقدام کرد .

آیت الله احمد جنتی اظهار کرد: فضای مجازی بر روی عقاید، افکار و اخلاق جوانها تاثیر میگذارد و باید موفقیت هایی که در مبارزه با این پدیده در کیش کسب کرده اید را در اختیار دیگران قرار دهید تا آنان نیز از این تجارب بهره مند شوند .
وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی یکی از مسائل روز کشور و نظام است و دیگر مسائل فرع هستند گفت: با همکاری مسئولان منطقه اقدامات خوب و ارزنده ای انجام شده است که آثار ماندگاری خواهد داشت .
آیت الله جنتی با بیان اینکه جزیره کیش با یک محدوده مشخص جای کار بسیار دارد که این کارها را در هر کجای کشور نمی توان انجام داد ابراز امیدواری کرد که کیش،جزیره نمونه ای برای سایر نقاط کشور باشد.
وی به اهمیت مسائل قانونی و شرعی اشاره کرد و گفت: رعایت مسائل قانونی مهم است ، در مسائل شرعی نیز باید خدا را در نظر گرفت چرا که نخست باید مقابل او پاسخگو باشیم و پس از آن به مسئولان بالا دستی پاسخ بدهیم .
رئیس خبرگان رهبری با تقدیر از فرمانده انتظامی کیش گفت : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به ویژه در جزیره کیش به خوبی عمل کرده و موفقیت های زیادی را بدست آورده است .

افتخار ما این است که سرباز ولایت هستیم
فرمانده نیروی انتظامی کیش نیز در این دیدارگفت: بالاترین افتخار ما این است که سرباز ولایت و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستیم.
سرهنگ رحیم جهانبخش به ۶ اولویت کاری پلیس در سال جاری اشاره کرد و افزود :توجه به منویات مقام معظم رهبری دراقتصاد مقاومتی یکی از این اولویت ها است .
وی بحث قاچاق کالا توسط سودجویان را یکی دیگر از موضوعات مورد توجه عنوان کرد و گفت: نقش پلیس در این زمینه بسیار پررنگ است ، در دریا و حوزه دریابانی کیش مقابله با هر گونه قاچاق به سواحل ایران را در دستور کار قرار دادیم که برخورد مناسبی نیز در این زمینه صورت گرفته است .
وی به فرامین رهبر معظم انقلاب در زمینه قاچاق اشاره کرد و گفت : با تلاش های صورت گرفته در سالجاری بیش از ۱۵میلیارد تومان کالای قاچاق که از بندرهای مختلف از جمله امارات ،دوبی وجبل علی به مقصد سواحل بوشهر و داخل حوزه استحفاظی بود با کمک نیروهای مستقر و بومیان کیش موفق به کشف آن شدیم .
وی اولویت دیگر را سرقت اعلام کرد و گفت : اینکه اموال مردم در امنیت باشد موضوع مهمی است که پلیس کیش بدان توجه کرده است و از ابتدای سال تا کنون ۲۲ در صد کاهش سرقت داشتیم .
سرهنگ جهانبخش با اعلام اینکه در زمینه کاهش سرقت در ایران اول هستیم اظهار کرد : ۵۳ درصد از اموال مسروقه را به صاحبان آنها بازگردانده ایم .
وی به افزایش ۳۰ درصدی کشف مواد مخدر اشاره کرد و گفت : نیروی انتظامی تلاش زیادی در این راستا انجام داده است و از سوی دیگر در زمینه انهدام باندهای قاچاق تمرکز ما بر روی کشف مواد مخدر صنعتی در بندر گاه و فرودگاه بوده که اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام شده است .
وی موضوع عفاف و حجاب را از اولویت های دیگر پلیس برشمرد و افزود : یکی از مهمترین رسالت های ما که بر آن تاکید شده است دفاع از ارزش هاست ، در جزیره کیش بیش از ۴۰ هیات مذهبی وجود دارد که با حضور و سخنرانی در این هیات ها فریضه امر به معروف و نهی از منکر به خوبی انجام می گیرد و در بازارها نیز بانوان بسیجی به صورت داوطلب این فریضه را انجام می دهند که در بسیاری از حوزه ها مردم از ما جلوتر هستند.
فرمانده انتظامی کیش تامین امنیت اخلاقی جامعه را یکی از ماموریت های اصلی پلیس کیش عنوان کرد و گفت : با همکاری خوب مردم و نهادهای فرهنگی توانسته ایم در تامین امنیت اخلاقی جزیره قدم برداریم .
بهبود معیشت کارکنان و تعالی رفتار کارکنان دیگر اولویتی بود که سرهنگ جهانبخش بدان اشاره کرد و گفت : با وجود علما و چهره های برجسته فرهنگی در کیش فرصتی فراهم شده است تا از محضر آنها در این راستا بهره بگیریم .

ایرنا

اشتراک این خبر در :