تهیه کننده فیلم سینمایی «سرگشته» گفت: این فیلم روایت یک بسیجی است که در دوران دفاع مقدس حماسه آفریده و در مبارزه با داعش در سوریه به هدفش میرسد.

فیلم‌های «بادیگارد»، «ایستاده در غبار»، «سیانور» و «یتیم خانه ایران» از مهمترین فیلم‌هایی بودند که در سینماهای سراسر کشور به نمایش آمدند و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان هنر هفتم رو به رو شدند.

اکنون هم که در مسیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر قرار گرفته ایم فیلم هایی پیدا میشوند که با وجود انگشت شمار بودن چراغ سینمای ارزشی را در این جشنواره روشن نگه دارند.

«سر گشته» یکی از فیلم هایی است که از ماه ها پیش کلید خورد و قصه متفاوتی را به تصویر کشید.

دراین فیلم حاج شیخ مصطفی یادگاری از ۸ سال دفاع مقدس به جنگ با داعش میرود و به مقام شهادت نائل میشود.

فیلم «سر گشته» یکی از متفاوت ترین فیلم های سبک دفاع مقدس است که به همین بهانه با محسن علی اکبری تهیه کننده آن گفتگو کردیم که در ادامه میخوانید.

– سر گشته از چه زمانی کلید خورد؟
فیلمبرداری این کار از ۱۵آبان آغاز شد و ۵۰ روز طول کشید.

– ما شنیده ایم برای تولید این فیلم سختی های فراوانی را پشت سر گذاشته اید. درست است؟
بله. این کار به لحاظ تولید کار بسیار سختی بود. بازسازی صحنه های دهه ۶۰، بازسازی روز های ۸ سال دفاع مقدس و بازسازی صحنه های داعش به دشواری صورت گرفت و از تمام عوامل فیلم که از اساتید این حوزه هستند و عاشقانه تلاش کردند تشکر میکنم.

– کمی درباره قصه سر گشته توضیح دهید.
این فیلم تنها فیلمی است که در جشنواره امسال به موضوع مدافعان حرم میپردازد. در این فیلم روحانی را میبینیم که در ۸ سال دفاع مقدس حضور فعال داشته و اکنون با دیدن وضع سوریه به جنگ با داعش میرود و به طرز فجیعی به شهادت میرسد.
ما تمام تلاش خود را کردیم که در این فیلم بگوییم داعشی ها نه تنها رفتارهای اسلامی ندارند بلکه از نظر انسانی هم تهی هستند.

– فکر میکنید مخاطبان بتوانند به خوبی با فیلم ارتباط برقرار کنند؟
بله. در کل انتظار میرود این فیلم به خوبی دیده شود. بازی درخشان بازیگر نقش اول فیلم هم در نوع خود قابل ستایش است و مخاطب را تحت تأثیر قرار میدهد. من فکر می کنم اتفاقات خوبی برای این فیلم بیافتد.

– آیا نخستین نمایش فیلم در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود؟
ما نسخه اولیه فیلم را به دبیر خانه جشنواره ارائه کردیم و امیدواریم این اتفاق برایش بیافتد.

– با توجه به تغییراتی که در فراخوان و سایر ابعاد این دوره شاهدش هستیم سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را چگونه ارزیابی میکنید؟
به هر حال ما در جشنواره در حال تجربه کردن هستیم اما فکر می کنم اتفاقی که در فراخوان افتاد اتفاق مثبتی بود. در دنیا هیچ جشنواره ای نداریم که برای مثال ۸ جایزه در بخش کارگردانی بدهند و ادغام بخش های نگاه نو، پویانمایی و فیلم های بلند سینمایی به ارتقای اعتبار جشنواره کمک میکند.

سرگشته به کارگردانی سهیل سلیمی ساخته شده است و سین امهز (بازیگر لبنانی) و رزاق رادان (بازیگر عراقی)، سلمان فرخنده، سوگل تهماسبی، صالح میرزاآقایی و کاوه سماک باشی از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

صداوسیما

اشتراک این خبر در :