پرس ۹۸:حسین مهاجران رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار، در خصوص تغییر قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار بیان کرد: بازار طی دو هفته اخیر همچنان در رکود به سر می‌برد و تغییر چندان خاصی در قیمت انواع میوه‌ها به وجود نیامده است، این در حالی است که قیمت هر کیلو توت فرنگی جیرفت از ۵۰ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان رسیده است.

narangi

وی با اشاره به کمبود عرضه میوه ازگیل نسبت به تقاضا گفت: با توجه به فصل میوه ازگیل و کمبود عرضه نسبت به تقاضا قیمت آن به کیلویی ۲۰ هزار تومان رسیده است که این میوه پس از دپو در انبارها رسیده و سپس وارد بازار می‌شود و با وجود عرضه اندک آن انتظار کاهش قیمت وجود ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار با بیان قیمت بالای پرتقال درجه یک جنوب اظهار کرد: قیمت هر کیلو پرتقال درجه یک جنوب با افزایش قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ تومانی نسبت به هفته گذشته از ۶ هزار و ۵۰۰ به ۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده و پرتقال رسمی جنوب نیز ۵۰۰ تومان گران شد و به قمیت هر کیلو ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

مهاجران در توضیح قیمت سایر میوه‌های تصریح کرد: قیمت هر کیلو خرمالو کندی ۶ هزار تومان و خرمالوی شمال ۵ هزار تومان، موز هر کیلو ۳ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، سیب بدون تغییر قیمت قرمز و سفید بین ۴ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان و خیار بوته‌ای و گلخانه‌ای هر کیلو یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان است.

وی با اشاره به اتمام هندوانه در میادین میوه و تره‌بار گفت: هندوانه در میادین به اتمام رسیده و تنها درب مغازه‌ها از شب یلدا باقی مانده است و قیمت آن بسته به خرید فروشندگان دارد و از این به بعد باید در انتظار هندوانه نو باشیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار اظهار کرد: قیمت هر کیلو گوجه فرنگی بین ۶۰۰ تا یک هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلو سیب زمینی و پیاز بین ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

مهاجران خاطر نشان کرد: هر کیلو نارنگی شمال یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان و نارنگی جنوب به کیلویی ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان رسیده و هر کیلو لیمو شیرین ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسد.

اشتراک این خبر در :