wsport

همه ساله با آغاز فصل سرما و بارش اولین برف زمستانی از تعداد گردشگران فرهنگی در پایتخت کاسته می شود و کم شدن گردشگر، مدیران و تورگردانان را مجاب می کند تا آنان به دنبال برنامه ریزی برای مسافرین نوروزی باشند.
افسانه جباریان مدرس رشته های گردشگری رروز شنبه در این خصوص گفت: هدف تورگردانان در تهران توجه به گردشگران داخلی و اجرای تور به مناطق کویری است، در صورتی که در جذب گردشگر خارجی (کشورهای حوزه خلیج فارس) برای استفاده از ورزشهای زمستانی اقدام قابل قبولی انجام نشده است.
وی با بیان اینکه کمترین تبلیغ و بازاریابی در جذب گردشگران زمستانی صورت گرفته است اظهارکرد: همیشه در نیمه دوم سال و به ویژه فصل زمستان، گردشگری خارجی مورد غفلت قرار می گیرد.
مدرس دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: پیست اسکی شمال پایتخت از مراکزی جذب گردشگری خارجی به شمار می رود که معمولا از اواسط فصل پاییز آماده پذیرایی از گردشگران است.
به گفته وی ارائه خدمات کم در پیست ها و ظرفیت اندک چشمه های آب گرم برای گردشگران در نزدیکی تهران مهم ترین عوامل در کاهش جذب توریست است.

sportاین مدرس دانشگاه بابیان اینکه گردشگری در زمستان با توجه به ماهیت آن به شرایط محیطی خاص نیاز دارد، افزود: ایجاد زیرساخت‌های لازم در طبیعت و توجه به پر مخاطره بودن گردشگری در زمستان، بدون تامین امکانات اقامتی، امدادی و پزشکی منجر به بروز خسارت‌های جانی خواهد شد.
جباریان افزود: گردشگری صنعتی درآمدزا و پویا است و نباید اجازه داد تا حرکت چرخ این صنعت در هیچ یک از فصول سال متوقف شود چرا که حضور گردشگران علاوه برایجاد اشتغال و درآمدزایی می تواند زمینه ارتقای زیرساخت‌های گردشگری استان شود.
تهران دارای چهار پیست اسکی دربندسر، توچال و آبعلی است که در فصل زمستان و میزبان تعداد زیادی از علاقه مندان به ورزش های زمستانی است.

منبع : پرس۹۸

اشتراک این خبر در :