mahnay

به گزارش ایرنا، براساس میانگین کشوری و اعلام سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تا روز گذشته از مجموع ۱۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته حدود ۱۳۰ هزار میلیارد ریال آن تاکنون پرداخت شده است.
مجید محنای روز پنجشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در یاسوج اظهار داشت که از مجموع بیش از ۱۶۰هزار میلیارد ریال اعتبارات تخصیصی برای احیای واحدهای راکد و نیمه فعال تولیدی و صنعتی در کشور، سهم استان کهگیلویه و بویراحمد چهار هزار و ۵۰ میلیارد ریال بوده است.
وی گفت که میزان سهم پرداختی کهگیلویه و بویراحمد بر اساس اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت و ستاد تسهیل استان تاکنون کمتر از۸۲۰ میلیارد ریال است.
این میزان پرداختی نیز برای حدود۱۰۰ طرح تولیدی و صنعتی در استان پرداخت شده است.
به گفته محنایی بر اساس میانگین کشوری، کهگیلویه و بویراحمد تاکنون باید حدود سه هزار میلیارد ریال از سهم اختصاص یافته خود را پرداخت می‌کرد.
بیش از ۴۰۰ مورد از واحدهای راکد و نیمه فعال در حوزه های مختلف به ویژه در بخش های صنعت و کشاورزی برای بررسی در ستاد تسهیل و رفع موانع ارجاع شده است.
براساس گزارش ها، هم اینک بین ۲۰ تا ۴۰ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی این استان راکد یا نیمه فعال هستند که بخش اعظم آنها تا قبل از سال ۱۳۹۲ به این وضعیت دچار شده بودند.

منبع:ایرنا

اشتراک این خبر در :