معاون پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی گفت: تهیه و اجرای طرح های نظارتی با همکاری و مشارکت مردم، وارد کنندگان و توزیع کنندگان هدف سازمان تعزیرات حکومتی در برگزاری این طرح ها است.

محمد بارانی با بیان این مطلب که طرح های نظارتی برای احقاق حقوق مردم اجرایی می شود، اظهار کرد: برای داشتن بازخورد بهتر در زمینه پیشگیری باید تولیدکنندگان و واردکنندگان در این زمینه نقش موثری ایفا کنند و مشارکت کافی را داشته باشند.
وی با بیان این مطلب که رویکرد سازمان به تعامل و همکاری با نهادهای اثرگذاراست، افزود: سیاست سازمان تعزیرات حکومتی بر این است که طرح ها را با همراهی مردم، واردکنندگان و شبکه توزیع تهیه و اجرایی کنیم.
در ادامه جلسه طحان پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی با بیان این که تخلف در این اتحادیه نیز وجود دارد، تصریح کرد: اتحادیه لوازم خانگی برای رسیدگی به تخلفات و جلوگیری از فعالیت متخلفان، آمادگی خود را برای همکاری با تمامی دستگاه های نظارتی اعلام میکند.
تنهایی رئیس انجمن واردکنندگان کالاهای خانگی و صوتی تصویری نیز در این نشست صمیمی به بیان مسائل این صنف پرداخت و گفت: وقتی کالای وارداتی به ظن قاچاق توقیف می شود، حداقل یک ماه در انبار می ماند و این موجب وارد شدن خسارت به واردکنندگان است.
وی ادامه داد: در مورد خدمات پس از فروش هم باید چاره ای اندیشید تا تنها کسانی که توسط شرکت مادر تائید می شوند؛ امکان دریافت مجوز تامین کاری و خدمات پس از فروش داشته باشند.
در ادامه این جلسه اعضای انجمن واردکنندگان کالاهای خانگی و صوتی و تصویری به بیان نظرات خود پرداختند و پیرامون مسائلی همچون فروش اینترنتی لوازم خانگی بحث و تبادل نظر شد.
در این جلسه همچنین سازوکارتشکیل کارگروه مشترک به منظورانجام سیاست گذاری و کارشناسی بررسی پیرامون موضوعات مشترک بین سازمان تعزیرات حکومتی و انجمن واردکنندگان کالاهای خانگی و صوتی و تصویری برای هماهنگی و تعامل بیشتر این دو نهاد تشکیل شد.

اشتراک این خبر در :