عصر روز چهارشنبه میزگردی با محوریت احیای دریاچه ارومیه در محل خبرگزاری خبرآنلاین با حضور مسعود تجریشی مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه، کاوه مدنی استاد دانشگاه و فعال حوزه محیط‌ زیست و شهرام مهاجر وکیل دادگستری، جرم‌شناس و فعال محیط‌ زیست و رضا کیانیان بازیگر سینما و تلویزیون کشور برگزار شد.

در این میزگرد مسائل و مشکلات مختلف موجود بر سر راه احیای دریاچه ارومیه مطرح و بررسی شد. اختصاص ندادن بودجه برای ستاد احیای دریاچه ارومیه طی ۱۴ ماه اخیر، نبود مدیریت درست منابع آبی در کشور، علت اجرایی‌ نشدن طرح به‌کاشت در حوضه آبریز دریاچه ارومیه، ضرورت پیگیری ردپای مقوله آب در برنامه ششم توسعه، مشکلات اجتماعی برای احیای دریاچه ارومیه، کمپین احیای دریاچه ارومیه و اخذ بیش از یک میلیون امضاء برای احیای آن، کمک‌های مالی و علمی بین‌المللی در راستای احیای دریاچه ارومیه از جمله موارد مورد بررسی در این میزگرد بود.

همچنین ضرورت ایجاد اتاق فکر در ستاد احیای دریاچه ارومیه با حضور اصحاب رسانه به منظور تبیین برنامه‌ها و پروژه‌های ستاد و ضرورت ایجاد کمیته حقوقی برای ستاد احیای دریاچه ارومیه به منظور ارتقای جایگاه آن در جریان میزگرد مطرح شد.

متن کامل این نشست متعاقباً ارسال خواهد شد.

ایسنا

اشتراک این خبر در :