رئیس های کمیسیون سلامت و کمیته فرهنگی شورای شهر تهران از جمله اعضایی بودند که از عدم در اختیار قرار دادن گزارش کمیسیون‌ها و شهرداری به سایر اعضا از سوی هیات رییسه شورا گلایه کردند.
رحمت اله حافظی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن انتقاد از عدم ارجاع گزارش های عملکرد شهرداری تهران برای اعضای شورای شهر، گفت: عملکرد هیات رئیسه در این خصوص تعرض به حقوق نمایندگی اعضای شورای شهر تهران است.
وی در سیصدو شانزدهمین جلسه شورا در بررسی گزارش عملکرد شهرداری در تبصره های بودجه سال جاری، با اعتراض نسبت به رویه مدیریتی هیات رئیسه شورای شهر تهران، اظهار کرد: این رویه تعرض به حقوق نمایندگی اعضای شورای شهر است. هیات رئیسه شورای شهر دستانشان را مقابل چشمان اعضا قرار داده اند و می گویند شما نمایندگان مردم هستید.
حافظی با بیان اینکه باید پیش از ارائه گزارش عملکرد تبصره ها در صحن، متن آن در اختیار اعضای شورای شهر قرار گیرد تا اعضا مطلع شوند، تصریح کرد: سه سال است هیات رئیسه در ارائه این گزارشات همین رویه را در پیش گرفته و اعتراضات اعضا طی سه سال گذشته به جایی نرسیده است.
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شهرداری متولی ارائه گزارش عملکرد خود به صحن شوراست تا مسئولیت آن را نیز بپذیرد و از آن دفاع کند، گفت: این وظیفه عضو شورای شهر نیست که گزارش عملکرد شهرداری را ارائه کند.
روسای کمیسیون ها و اعضای شورای شهر تنها باید نظرشان را نسبت این گزارش اعلام کنند و کمیسیون برنامه و بودجه نیز موظف است موارد عدم عملکرد را بررسی و به صحن گزارش دهد.
حافظی همچنین اعلام کرد: گزارشات باید در اختیار نمایندگان مردم در شورا قرار گیرد و رویه هیات رئیسه طی سنوات گذشته قابل پذیرش نیست.
مچنین مجتبی شاکری پس از استماع گزارش نظارتی کمیسیون شهرسازی و نیز گزارش کمیسیون بودجه با بیان اینکه متاسفانه به دلیل در اختیار قرار ندادن این گزارش ها ما شاهد برقراری دیالوگی تنها بین عضو شورا و معاون شهردار بوده‌ایم گفت: باید گزارش‌ها در اختیار همه اعضا قرار داده شود تا بتوانیم در مورد این مسائل گفت‌وگو کنیم نه اینکه بیاییم فی البداهه موضوعی را مطرح کنیم.
رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه ما در شورا روزنامه نمی‌خوانیم و باید در مورد گزارش‌های ارائه شده پاسخ درست و معقولی بدهیم گفت: متاسفانه اینکه گزارش در اختیار اعضاء قرار داده نشود به یک رویه بین معاونین، ادارات کل و حتی کمیسیون‌های شورا بدل شده به گونه‌ای که من به علیرضا دبیر، رئیس کمیسیون بودجه گفته‌ام که گزارش را در اختیار من قرار دهید اما وی اعلام کرده که باید رئیس شورا این کار را انجام دهد.
بر اساس این گزارش مهدی چمران رئیس شورای شهر نیز با بیان اینکه اگر گزارش در اختیار من قرار داده شود آن را در اختیار اعضای دیگر نیز قرار می‌دهم گفت: تصمیماتی که اتخاذ می‌شود باید از یک هفته قبل گزارش افراد، معاونت‌ها بر روی سایت اعضاء قرار گیرد.

 صداوسیما

اشتراک این خبر در :