رهبر یکی از جنبش‌های ضد صهیونیستی طی سخنانی گفت که اقدام شورای امنیت سازمان ملل در محکومیت شهرکسازی‌های اسرائیل در اراضی فلسطینیان نخستین گام در مسیر از بین بردن کامل اسرائیل به شمار می‌آید.


۱۳۹۵۰۳۰۷۱۲۳۸۳۵۸۹۷۷۸۰۱۱۴ چند روز پیش اعضای شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه‌ای که خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی بود را به تصویب رساندند.

آمریکا تنها عضو شورای امنیت بود که به قطعنامه ضد شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی رأی ممتنع داد. ۱۴ عضو دیگر به این قطعنامه رأی موافق دادند.

یش نویس این قطعنامه را چهار کشور مالزی، ونزوئلا، نیوزلند و سنگال  تنظیم و به شورای امنیت سازمان ملل  پیشنهاد کرده بودند.

«دیوید وایس» رهبر و سخنگوی جنبش ضد صهیونیستی ناتوری کارتای که مقر آن در آمریکا قرار دارد در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به اقدام اخیر شورای امنیت سازمان ملل در صدور قطعنامه‌ای در محکومیت شهرکسازی رژیم صهیونیستی پرداخت.

یهودیان زیادی قطعنامه شورای امنیت علیه اسرائیل را جشن گرفتند

وی در این مصاحبه گفت: یهودیان زیادی در سرتاسر جهان این اقدام شورای امنیت سازمان ملل را جشن گرفتند و ما از این قطعنامه بسیار خرسند شدیم و ما به عنوان جنبش ضد صهیونیستی طی بیانیه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل به دلیل این قطعنامه تبریک گفتیم و روز چهارشنبه یهودیانی که با این قطعنامه موافق هستند در برابر مقر سازمان ملل تجمع خواهند کرد تا حمایت خود از این قطعنامه را اعلام کنند.

اسرائیل نامشروع بوده و با قتل و کشتارهایی که انجام می‌دهد مخالفیم

رهبر جنبش ضد صهیونیستی ناتوری کارتای در ادامه این مصاحبه گفت: این قطعنامه اولین گام به شمار می آید و ما همواره اعلام کرده ایم  که اسرائیل به طول کامل نامشروع بوده و کاملا با قتل و کشتارهایی که اسرائیل علیه فلسطینیان انجام می‌دهد مخالف هستیم. در واقع صهیونیسم ایدئولوژی است که پشت دولت اسرائیل قرار دارد. حتی یهودیان و خاخام‌هایی در بیت‌المقدس حضور دارند که با اسرائیل و ایدئولوژی آن و شهرک سازی‌های غیر قانونی که انجام می‌دهد مخالف بوده و هر از چند گاهی نیز علیه اقدامات دولت اسرائیل تظاهرات می‌کنند.

قطعنامه شورای امنیت نخستین گام در مسیر نابودی اسرائیل است

دیوید وایس اضافه کرد: به اعتقاد ما، این اقدام شورای امنیت سازمان ملل نخستین گام در مسیر از بین بردن کامل اسرائیل به شمار می‌آید و اشغال ذره ذره اراضی فلسطینیان توسط دولت اسرائیل غیر قابل قبول است. دولت اسرائیل به نام یهودیان در حال انجام اقدامات خود علیه فلسطینیان است و سرزمین‌های آنها را غصب می‌کند که هرگز قابل قبول نمی‌باشد.

تاریخ یهود سه هزار ساله است اما تفکر صهیونیسم تنها ۱۳۰ سال دارد

وی افزود: تاریخ یهود به سه هزار قبل باز می‌گردد ولی تاریخ تفکر صهیونیسم از ۱۳۰ سال پیش شروع شده است و ما با تمام وجود از برخوردهایی که با ملت فلسطین شده احساس تاسف می‌کنیم؛ زیرا شاهد کشتار و جنایت‌هایی هستیم که صهیونیست‌ها به اسم یهودیت انجام می‌دهند.

وایس با اشاره به راوبط تاریخی یهودیان با مسلمانان گفت: صهیونیست‌ها ادعا می‌کنند مسلمانان از یهودی‌ها بیزار هستند در حالی که این ادعا کذب است؛ چرا که اجداد یهودیان  از سال‌ها پیش در کنار مسلمان‌ها زندگی کرده‌اند و ما باید از مسلمانان تشکر کنیم.

خبرگزاری تسنیم

اشتراک این خبر در :