یک متخصص پوست و مو با اشاره به علل متفاوت ریزش ابرو‌ها گفت: با رژیم غذایی مناسب، می‌توان سرعت رشد ابرو‌ها را بهبود بخشید.


۴۵۷۳به گزارش گروه خبرگزاری پرس۹۸، ریزش ابرو‌ها علت‌های متفاوتی داشته و به اشکال مختلفی بروز می‌کند، نوعی از ریزش ابرو‌ها به صورت سکه ای یا منطقه ای است؛ این نوع ریزش مو ممکن است هر قسمتی از بدن از جمله سر، ریش و ابرو را دچار مشکل کند.

در این نوع ریزش، ابرو‌ها به صورت تکه‌ تکه می‌ریزند؛ ریزش سکه‌ای ابرو معمولا علت خاصی ندارد،‌گاه ممکن است این ریزش ژنتیکی باشد یا به دنبال استرس شدید و حساسیت ایجاد شود.

برای درمان ریزش سکه ای ابرو، حتما باید با یک متخصص پوست و مو صحبت شود تا در صورت تشخیص، مصرف داروهای موضعی و تزریق آمپول های کورتن تجویز شود.

کم کاری تیروئید از علل دیگر ریزش ابرو است، داورهای شیمیایی نیز می‌توانند در ریزش ابرو‌ها و موی سر تاثیر داشته باشند ولی این علت شایع نیست و بسیار کم اتفاق می‌افتد.

در زنان اپیلاسیونهای مکرر به مرور به ریشه مو آسیب می‌زند و سبب ریزش ابرو می‌شود. همچنین استفاده از کرم‌های ضدآفتاب و دیگر کرم‌ها بر روی پوست به دلیل وجود چربی، موجب تضعیف ریشه موی ابرو‌ها می‌شود.

برای درمان این نوع ریزش باید از داروهای موضعی کورتن استفاده کرد؛ این دارو‌ها به صورت کرم‌های مالیدنی یا تزریق در پوست به کار می‌روند.

همان‌ طور که چرب شدن بیش از حد سر، سبب ریزش موی سر خواهد شد، چربی بیش از حد، ریزش ابرو‌ها را نیز در پی دارد. بنابراین از تماس کرمهای دارای چربی بر روی ابرو‌ها باید جلوگیری کرد.

افزایش سن نیز در ریزش ابرو‌ها تاثیرگذار است، به مرور با بالا رفتن سن، کمبود آهن و مشکلات تغذیه‌ای مانند کمبود ویتامین‌ها و عدم مصرف غذاهای دارای پروتئین سبب ریزش ابرو‌ها می‌شود.

سرعت رشد مو ژنتیکی است و تنها از طریق رژیم غذایی مناسب می‌توان مقداری سرعت رشد آن را بهبود بخشید.

منبع: بهداشت نیوز

اشتراک این خبر در :