مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۸ هزار و ۵۹۹ فقره تقاضای وام به ارزش ۱۹۶ میلیارد ریال به صورت قرض الحسنه پرداخت شده است .
محسن ولیئی افزود: مجوزتأسیس ۵۰ صندوق قرض الحسنه از بانک مرکزی اخذ شده است.
وی گفت: در این راستا حداقل برای هر استانی یک صندوق در نظر گرفته اما به دلیل وسعت شهر تهران راه اندازی پنج شعبه در این شهر پیش بین شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران به هدف تاسیس این صندوق اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه پیش از این فعالیت صندوق به صورت داخلی بوده است و هدف آن کمک به نیازمندان بوده با ایجاد این صندوق های قرض الحسنه در سطح شهر به سمت جذب سپرده های با مشارکت مردم خیرخواه هستیم.
وی گفت :خیرانی که قصد افتتاح حساب دارند می توانند برابر مبلغ واریزی، افراد نیازمند را برای دریافت وام به صندوق قرض الحسنه امداد به عنوان کارگزار معرفی کنند.
ولیئی به دریافت کنندگان وام از این صندوق اشاره کرد و افزود: مهمترین حوزه دریافت کنندگان وام مربوط به بخش اشتغال، خودکفایی و توانمندسازی نیازمندان است که تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال بدون احتساب سود با کارمزد سه درصد وام قرض الحسنه پرداخت میکند که در صورت همکاری بانک های عامل بیش از ۵۴۰ میلیارد ریال تا پایان سال در این حوزه اختصاص خواهد یافت.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه حوزه درمان یکی دیگر از حوزه های فعالیت این صندوق است،گفت: در این حوزه بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال به صورت کمک های بلاعوض پرداخت شده و تا سقف ۵۰ میلیون ریال وام های قرض الحسنه برای مددجویان و افراد واجد شرایط که خارج از تعرفه های کمیته امداد نیاز به کمک دارند، پرداخت میشود.
وی در مورد وام های کارگشایی نیز افزود: در این نوع پرداختی تا سقف ۵۰ میلیون ریال برای افرادی که مشکلاتی مانند پرداخت ودیعه و اجاره مسکن ، تأمین مایحتاج زندگی و موارد مشابه دارند پیش بینی شده است.
ولیئی در خصوص پرداخت وام برای تأمین جهیزیه نیز گفت : با ارائه سند ازدواج تا سقف ۴۰ میلیون برای خانواده های تحت حمایت به صورت بلاعوض و تا سقف ۵۰ میلیون ریال به صورت قرض الحسنه پرداخت میشود.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه حدود ۲۰ میلیارد ریال سپرده گذاری مردمی انجام شده است، ابراز کرد: خیران در صورت واخواست سپرده خود در هر لحظه مبلغ سپرده خود را دریافت کنند؛ همچنین متناسب با مبلغ واریزی خود افراد نیازمند کمک مالی را به صندوق معرفی کرده تا این صندوق به صورت کارگزار وام را به وی پرداخت کند.
وی با اشاره به اینکه حامیان طرح اکرام کمیته امداد استان تهران ۱۰۶ هزار نفر هستند، ابراز امیدواری کرد: براساس هدف گذاری ، انتظار میرود تا پایان سال حدود ۱۰ میلیارد ریال از طرف نیکوکاران در این دو شعبه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت شهر تهران سپرده گذاری شود.

اشتراک این خبر در :