محمدرضا گلزار بازیگر فیلم سینمایی «سلام بمبئی» گفت: چند پیشنهاد بازی در سینمای بالیوود دارم که به احتمال زیاد در یکی از آنها بازی خواهم کرد.
وی روز چهارشنبه در نشست خبری فیلم «سلام بمبئی» که در پردیس سینمای کوروش برگزار شد، افزود: سینمای هند قطعا از سینمای ما جلوتر است و فیلم «سلام بمبئی» اولین تجربه مشترک ما است که باید از آن حمایت کنیم.
گلزار ادامه داد: که اولین تجربه من در یک فیلم خارجی و به زبان انگلیسی بود که امیدوارم سینمای ایران در تجربه های مشترک موفق عمل کند.
این بازیگر سینما در پاسخ به این سوال که قرار بود قطعه ای موسیقی توسط وی در فیلم خوانده شود توضیح داد: ابتدا به پیشنهاد کارگردان قرار بود در بخش هایی از تنهایی ام در فیلم قطعه ای توسط من خوانده شود که با آن مخالفت کردم. احساس کردم بهتر است فضای خوانندگی من در فیلم وارد نشود.
وی درباره ممنوع التصویر بودن و حساسیتی که روی او است که فیلم هایش معمولا توقیف میشود، گفت: اتفاقا هیچ حساسیتی روی من وجود ندارد و اگر فیلمی توسط حوزه هنری و ارشاد مجوز اکران نمیگیرد مربوط به خود فیلم است.
بازیگر فیلم سینمایی «آتش بس» ادامه داد: زمانی که شایعه ممنوع کاری من مطرح شده بود «ساخت ایران» با حضور من و امین حیایی پخش میشد و به بازی در فیلم بهمن فرمان آرا نیز فکر میکنم.
وی افزود: در آغاز فعالیتم حساسیت هایی روی بازی من وجود داشت اما در دوره جدید نزدیک به ۷ یا ۸ سال است که بدون مشکل در حال کار کردن هستم.
گلزار با بیان اینکه مدیران سینمایی اگر از بازیگر مشکلی میبیند قطعا میتوانند جلوی نقش آفرینی او را بگیرند، گفت: بنابراین مشکلی برای بازی ندارم و اگر ایرادی است به خود فیلم برمیگردد.
بازیگر فیلم سینمای «بوتیک» درباره کیفیت فیلم «سلام بمبئی» افزود: «سلام بمبئی» در واقع یک فیلم تجاری آبرومند است و با توجه به اولین تجربه فیلم مشترک ایران و هند، ایرادهایی هم دارد.
وی تاکید کرد: توقع فیلم هنری از «سلام بمبئی» داشتن تفکر غلطی است و باید به این فیلم با نگاه تجاری مواجه شد.
بازیگر فیلم سینمای «خشکسالی و دروغ» با بیان اینکه تمام قد از سینمای هند دفاع میکنم، گفت: در هندوستان دو نوع فیلمسازی وجود دارد، یک بخش تخیلی و نه چندان حرفه ای و دیگری بخش سینمای بسیار حرفه ای و تاثیر گذار است.
وی همچنین درباره کمپینی که برای آزادی نرگس کلباسی تشکیل شده، توضیح داد: خانم کلباسی از جمله بانوان خیری است که در هندوستان به کمک بچه های بی سرپرست اهتمام داشته است. ظاهرا در یکی از این گردش ها یک کودک هندی در آب غرق شده و دادگاه محلی هند حکم مجازات او را صادر میکند.
گلزار ادامه داد: تلاش کرده ایم با راه اندازی این کمپین از هنرمندان و ورزشکاران ایرانی و هندی کمک بگیریم تا خانم کلباسی شرایط بهتری پیدا کند.
وی تاکید کرد: در مورد نرگس کلباسی فقط به دنبال این هستیم که عدالت به صورت واقعی در مورد او اعمال شود.

دیا میرزا: علاقه به مردم ایران انگیزه حضورم در این فیلم بود
دیا میرزا بازیگر رن هندی فیلم سینمایی «سلام بمبئی» درباره حضورش در این فیلم مشترک با ایران گفت: به عنوان یک هنرمند دوست داشتم تجربه جدیدی را در حوزه فیلمسازی بدست بیاورم و علاقه ام به مردم ایران انگیزه ام را برای حضور در این فیلم بیشتر کرد.
وی درباره آشنایی با سینمای ایران گفت: قبل از اینکه این فیلم را بازی کنم آثار ایرانی را دیده و با سینمای ایران آشنا بوده ام، همچنین در سال ۱۹۷۰ پدرم به مدت سه ماه در ایران حضور داشت و از کشور شما زیاد شینده بودم.
دیا میرزا همچنین درباره تاسیس یک شرکت فیلمسازی خصوصی توسط خودش گفت: این شرکت را به این دلیل تاسیس کرده ام که حرف های دل و ذهنم را از طریق این رسانه قدرتمند مطرح کنم.
وی درباره همبازی بودن با محمد رضا گلزار نیز افزود: تجربه بازی با هنرمندان بسیاری را دارم و گلزار پیش از اینکه یک هنرمند قابلی باشد انسان شریفی است و من از همکاری با او لذت بردم.
دیا میرزا ادامه داد: بعد از اینکه بازی در «سلام بمبئی» به من پیشنهاد شد گلزار گفت، اگر میخواهی جای در میان دل هزاران ایرانی بدست بیاوری در این فیلم بازی کن.
وی همچنین درباره حمایت اش درباره کمپین نرگس کلباسی گفت: همیشه طرفدار حقوق بشر بوده ام و وقتی که شنیدم یک خانم جوان با از خود گذشتگی به کمک کودکان هندی آمده است و این اتفاق برایش رخ داده احساس کردم باید به کمک او بیایم.
وی افزود: از همه دوستانی که با من در ارتباط بوده اند خواهش کرده ام که از این کمپین حمایت کنند و از شما اهالی رسانه نیز بابت این حمایت ها سپاسگزارم .

 از شریک هندی‌ خواستیم تیزر فیلم در ماهواره پخش نشود
تهیه کننده فیلم سینمایی «سلام بمبئی» نیز در این نشست خبری، درباره آزادی نرگس کلباسی گفت: در تلاشیم تا با کمپینی که راه افتاده و در آن از رجال سیاسی گرفته تا هنرمندان ایرانی و هندی و ورزشکاران حضور دارند، تا زمان آزادی در کنار او باشیم.
جواد نوروز بیگی افزود: البته یک فرضیه ای هم درباره خانم کلباسی است که کلاً این اتفاق رگه های سیاسی دارد و اصلا این دختر بچه که عنوان شده کشته نشده است.
وی همچنین درباره پخش نشدن تیزر فیلم از صدا وسیما اظهار داشت: تمام تلاش خود را کردیم که تیزر «سلام بمبئی» از تلویزیون پخش شود حتی حاضر بودیم هزینه تیزر ها را هم پرداخت کنیم اما این اتفاق نیافتاد.
نوروزبیگی گفت: حتی درخواست داشتیم که اگر امکان پخش تصویر فیلم را ندارند به صورت زیر نویش تبلیغ فیلم در تلویزین پخش شود اما این درخواست هم رد شد و در بخش های خبری نیز علیه این فیلم صحبت هایی شده است.
وی با بیان اینکه نهایت همکاری را با صدا وسیما کرده ایم و جلوی پخش تیزر فیلم را از سوی ماهواره‌ها گرفته‌ایم، گفت: حتی از شریک هندی نیز درخواست کرده ایم تیزر فیلم را به شبکه هایی مانند «جم» ندهد در حالیکه او به عنوان مالک بخشی از فیلم این حق را دارد که اثرش را در ماهواره تبلیغ کند اما درخواست ما را پذیرفت.
تهیه کننده فیلم سینمایی «سلام بمبئی» با انتقاد از اینکه برخی فیلم ها بالای ۵۰۰ تیزر رایگان در صدا وسیما دارند، افزود: اما هیچگونه همکاری برای پخش تیزر نشده است البته تلاش خود را ادامه خواهیم داد.
وی درباره برنامه های رسانه ای دیا میرزا در ایران نیز گفت: روز جمعه صبح برای برنامه های تلویزیونی وقت گذاشته ایم که اگر مایل باشند مصاحبه های خود با این بازیگر سینما هند داشته باشند.

 اکران جهانی «سلام بمبئی» از اروپا آغاز میشود
پخش کننده بین المللی فیلم «سلام بمبئی» نیز در این نشست خبری گفت: این فیلم اکران بین المللی خود را از انگلیس آغاز خواهد کرد که در هفته ۳۲ سانس و در آلمان نیز ۱۹۰ سانس اکران خواهد شد.
رضا نوری افزود: البته مذاکراتی با سوئد و کشورهای دیگر اروپایی شده است که بزودی نهایی خواهد شد.
پخش کننده هندی «سلام بمبئی» نیز دیگر سخنران این نشست بود که اظهار داشت: تا به حال پخش ۱۹۸ فیلم در هند را بر عهده داشته ام و قصد دارم «سلام بمبئی» را همزمان در یکهزار سینمای هند اکران کنم.

 محمدپور: «سلام بمبئی ۲» ساخته میشود
کارگردان فیلم سینمایی «سلام بمبئی» نیز در این نشست خبری گفت: قصد دارم « سلام بمبئی ۲» را نیز بسازم که البته قصه آن کاملا متفاوت از این فیلم است.
قربان محمدپور درباره پخش بخش‌های حذف شده فیلم در فضای مجازی نیز توضیح داد: این تصاویر ارتباطی به ممیزی ندارد بلکه نسخه ابتدایی فیلم ۱۴۰ دقیقه بود که سینمای ایران ظرفیت این زمان فیلم در سینما را ندارد بنابراین فیلم را به ۱۰۴ دقیقه کاهش دادیم.

اشتراک این خبر در :