معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه۱۰، از راه اندازی ۱۴ ایستگاه دوچرخه در سراهای محله، ساختمان ستادی و بوستان آموزش ترافیک خبر داد.
رضا زلفی با تأکید بر اهمیت استفاده از دوچرخه بعنوان وسیله نقلیه در دسترس، تصریح کرد: یکی از اولویت های مهم منطقه ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و فراهم سازی زیرساخت های مورد نیاز برای تحقق آن بوده است.
وی با اشاره به اهمیت استفاده از دوچرخه و تأثیر آن بر جسم و روح شهروندان و دستیابی به شهری پاک و روان افزود: به منظور بسترسازی مناسب و سهولت در اجرای طرح با توجه به مشکلات و موانع موجود در منطقه از جمله: تراکم جمعیت، عرض کم معابر، تقاطع های زیاد و…. مطالعات گسترده ای توسط کارشناسان مجرب صورت گرفته است و پس از بررسی های لازم در راستای کاهش حجم ترافیک درون شهری ۱۴ نقطه از منطقه شامل سراهای محله، بوستان آموزش ترافیک و ساختمان مرکزی شهرداری در خیابان آزادی ایستگاه دوچرخه جانمایی شده است که هر یک ۱۰ تا ۱۵ دوچرخه استاندارد دارد.
وی افزود: شهروندان می توانند به صورت رایگان با ارائه کارت شناسایی از ساعت ۹ الی ۱۶ به مدت یک ساعت دوچرخه سواری و به کارهای خود رسیدگی کنند.

صداوسیما

اشتراک این خبر در :