سخنگوی جنبش حق بحرین تاکید کرد که تمام نیروهای انقلابی در کنار شیخ عیسی قاسم و مردم بحرین باقی خواهند ماند و آل خلیفه با حمله به الدراز انگیزه مردم برای دفاع از شیخ را بالا برد.


«عبدالغنی الخنجر» نماینده و سخنگوی جنبش حق در خارج از بحرین۱۳۹۵۱۰۰۱۱۲۵۴۵۰۵۱۴۹۵۱۱۴۶۴ بر دفاع گسترده ملت بحرین از شیخ عیسی قاسم تاکید کرد و در این خصوص گفت: تاکنون اطلاعات دقیقی از دلیل حمله گسترده نیروهای امنیتی به روستای الدراز و درگیری با مردم در این منطقه و روستاهای اطراف آن به دست ما نرسیده است اما گمان می کنم آل خلیفه می خواهد به این واسطه اعلام کند که می تواند در لحظه‌ای که مایل باشد با قدرت وارد الدراز شده و تحصن کنندگان را پراکنده کند.

وی ادامه داد: می توان گفت این اقدام آل خلیفه با حوادث جاری در منطقه و خصوصا سفر “ترزا می” نخست وزیر انگلیس به بحرین و مشارکت در نشست شورای همکاری خلیج فارس در ارتباط است. از سوی دیگر مردم نیز علی رغم شدت سرکوبگری نیروهای امنیتی و شلیک گسترده گازهای اشک آور با حضور در روستای الدراز و دفاع از شیخ عیسی قاسم پیام مهمی را به آل خلیفه رساندند. علی رغم محاصره روستای الدراز و بسته شدن خیابان های اطراف تعداد زیادی از مردم با نیروهای امنیتی درگیر شدند و در برخی مناطق نیز محاصره این منطقه شکسته شده است.

او گفت: راهپیمایی و تجمع مردم در الدراز باید ادامه پیدا کند، حماقتی که رژیم آل خلیفه مرتکب شد به مردم انگیزه بیشتری برای حضور در تحصن و راهپیمایی های اعتراض آمیز داده است.

عبدالغنی الخنجر در بخش دیگری از سخنانش گفت: تاکید می کنم که رابطه مستقیمی میان سفر “ترزا می” به بحرین و حادثه‌ای که امروز روی داد وجود دارد و این مسئله با حوادث مختلف منطقه همچون رویدادهای شهر حلب در سوریه در ارتباط است.

سخنگوی جنبش حق با اشاره به راهپیمایی های گسترده مردم گفت: تعداد زیادی از مردم در الدراز تجمع کرده‌اند و روستاهای اطراف نیز شاهد راهپیمایی های اعتراض آمیز هستند، تلاش مردم برای شکستن محاصره الدراز ادامه دارد، مردم بحرین با اهالی روستای الدراز و شخص شیخ عیسی قاسم احساس همبستگی می کنند و همگان در تکاپو برای دفاع از شیخ هستند.

وی در پایان گفت: ما در جنبش حق از لحظات اولیه یورش نیروهای امنیتی به الدراز برای رسیدن به اتحاد در برابر آل خلیفه تلاش کردیم با تمام نیروهای انقلابی و غیر انقلابی تماس حاصل کنیم. نیروهای انتقلابی در خصوص شیخ عیسی قاسم با یکدیگر اتفاق نظر دارند و از این رو فورا بیانیه‌ای صادر کرده و خواهان حرکت مردم به سوی الدراز شدند. به طور حتم تمام ما همراه با شیخ عیسی قاسم و ملت بحرین باقی خواهیم ماند.

خبرگزاری تسنیم

اشتراک این خبر در :