اگر می خواهید از حسگر اثر انگشت خود علاوه بر باز کردن قفل گوشی استفاده بیشتری ببرید، با ما همراه شوید.

کلیک – یکی از قابلیت هایی که ما در Honor 8 و اخیرا در گوشی Pixel گوگل شاهد آن هستیم، امکان پایین آوردن نوار نوتیفیکشن ها با لمس حسگر اثر انگشت از سمت بالا به پایین است. اگرچه گوگل تایید کرده است که این قابلیت برای دستگاه های نکسوس ارائه نخواهد شد، ولی توسعه دهنده ای موفق شده است تا اپلیکیشنی بسازد که این قابلیت را به تمام گوشی هایی که از اندروید ۶٫۰ به بالا استفاده می کند و دارای حسگر اثر انگشت است، بیاورد.

این توسعه دهنده اپلیکیشن خود را در انجمن XDA به اشتراک گذاشته و از آرزوی خود برای قفل کردن صفحه گوشی تنها با لمس حسگر اثر انگشت گفته است. مسئله اینجاست که گوشی های Pixel و Honor به پشتیبانی سخت افزاری نیاز دارند، ولی این توسعه دهنده راهی را یافته است که با استفاده از تنظیمات دسترسی، گوشی می تواند ضربه و کشیدن انگشت روی حسگر اثر انگشت را تشخیص داده و بر اساس آن ها اعمالی مثل باز کردن صفحه نوتیفیکشن ها را انجام دهد.

در حال حاضر می توان برای یک ضربه کوتاه و کشیدن انگشت روی حسگر اثر انگشت اعمالی را تعریف کرد. البته در عملکرد این برنامه باگ هایی نیز دیده می شود و ممکن است هر بار که شما حسگر را لمس می کنید یا انگشت خود را روی آن حرکت می دهید، عمل مورد نظر انجام نشود. همچنین، اگر شما می خواهید با لمس حسگر صفحه گوشی را قفل کنید، باید گوشی خود را روت نمایید.

شما می توانید این اپلیکیشن را دانلود و روی گوشی خود نصب نمایید. از آنجایی که اپلیکیشن Fingerprint Quick Action در گوگل پلی استور موجود نیست، برای دریافت به روز رسانی ها باید مرتبا انجمن XDA را مورد بازدید قرار دهید.

منبع : کلیک

اشتراک این خبر در :