چهار علت که کندی وای فای را توضیح می دهد

1⃣ اولین موردی که می‌تواند باعث کاهش سرعت اینترنت شما شود، این است که هکرها به مشخصات وای‌فای شما دسترسی پیدا کرده باشند و از آن استفاده نمایند. با افزایش تعداد افرادی که از وای‌فای شما استفاده می‌کنند، از سرعت اینترنت شما کاسته می‌شود. استفاده از وای‌فای شما توسط افراد ناشناس نه تنها سرعت وای‌فای را کاهش می‌دهد، بلکه ترافیک مصرفی شما هم افزایش پیدا می‌کند. دسترسی هکرها به شبکه اینترنت شما می‌تواند، حریم خصوصی شما را هم به خطر بیاندازد. برای جلوگیری از دسترسی افراد ناشناس و هکرها به اینترنت خود، رمز عبور قوی برای مودم خود تعریف کنید. از گذاشتن رمزهای تکراری و ضعیف جدا خوداری کنید. رمزعبوری را برای مورد خود تعریف کنید که ترکیب اعداد، حروف کوچک و بزرگ و علائم باشد.

2⃣ دومین موردی که در کاهش سرعت وای‌فای شما موثر است، وجود تعداد بالایی از مودم‌های بی‌سیم در یک خانه و یا یک آپارتمان است. معمولا به صورت پیش‌فرض کانال فرکانس یکسانی برای مودم‌ها تعریف شده است، در این صورت اگر کانال مودم‌های دیگران مشابه کانال مودم شما باشد، به دلیل ترافیک بالا در کانال سرعت اینترنت شما کاهش پیدا می‌کند. راه مقابله با این مشکل عوض کردن کانال مودم است. معمولا فرکانس ۲.۴ برای مودم‌ها تنظیم می‌شود، می‌توانید ان را به کانال‌های دیگر تغییر دهید. با استفاده از اپلیکیشن‌هایی چون “Wi-Fi Stumbler” یا “Wi-Fi Analyzer” می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین کانال را برای روتر خود انتخاب کنید.

3⃣مورد سوم که در کاهش سرعت اینترنت شما موثر است، استفاده از مودم‌های قدیمی است. چرا که نقش مهمی در سرعت اینترنت شما دارد. به شما توصیه می‌کنیم اگر از مودم‌های قدیمی استفاده می‌کنید، مودم جدیدی بخرید، و از مودم جدید با تکنولوژی به‌روزتر استفاده کنید، چرا که مودم تمام ترافیک اینترنت را از خود عبور می‌دهد و نقش مهمی در سرعت اینترنت دارد، پس باید کیفیت بالایی داشته باشد. بهتر است روتر‌هایی که خریداری می‌کنید، هر دو باند ۴،۲ و ۵ گیگاهرتز را پشتیبانی کنند.

4⃣مورد آخر که در کم شدن سرعت اینترنت شما می‌تواند نقش به سزایی داشته باشد، دور بدون شما از محدوده سیگنال‌دهی است. مودم‌ها دارای برد مشخصی هستند، این به این معناست که می‌توانند تا مسافت‌های مشخصی سیگنال‌رسانی کنند. در این شرایط ممکن است مودم شما قادر نباشد به بخش‌هایی از خانه سیگنال ارسال کنند. در این مناطق که به آنها اصطلاحا نقاط کور می‌گویند، شما اینترنت را بسیار ضعیف و با سرعت بسیار پایین می‌توانید دریافت کنید. برای حل این مشکل باید به مودم نزدیک باشید و یا از مودم‌های قوی‌تر با برد بالا استفاده نمایید.

منبع : کلیک

اشتراک این خبر در :