کاهش گرما تا ۷ درجه در تهران/ هشدار سیلاب در برخی شهرها

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ در تشریح آخرین وضعیت جوی در مناطق مختلف کشور گفت: بعدازظهر فردا با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارش پراکنده در سواحل خزر آغاز می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز شنبه بارش‌ها در سواحل خزر تقویت می‌شود و در شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار پراکنده و رعد و برق در بعدازظهر شنبه پیش‌بینی می‌شود. 

وظیفه افزود: روز یکشنبه با تقویت جریانات شمالی در نوار شمال کشور، بارش‌ها در سواحل خزر بیشتر می‌شود و دریای خزر هم مواج خواهد شد، که این شرایط موجب کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور خواهد شد، همچنین روز یکشنبه بعدازظهر در شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش خواهیم داشت. 

وی بیان کرد: تا ظهر روز یکشنبه آینده در بخش‌هایی از اردبیل و ارتفاعات شمال آْذربایجان شرقی بارندگی خواهیم داشت و روز دوشنبه بارش‌ها محدود به سواحل خزر است. 

وظیفه اضافه کرد: در سه روز آینده طی ساعات بعدازظهر در شمال غرب کشور و دامنه‌های البرز غربی وزش باد خواهیم داشت. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: در پنج روز آینده در جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان رشد ابر، رعد و برق و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و این شرایط از شنبه در شرق و جنوب فارس نیز رخ خواهد داد. 

وظیفه افزود: روزهای یکشنبه و دوشنبه پیش‌رو در خراسان شمالی،‌ سمنان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، قزوین و یزد وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که این شرایط در زابل محسوس‌تر است. 

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف پیش‌بینی می‌شود و این شرایط تا دوشنبه هفته آینده ادامه دارد. همچنین فردا بیشینه دما در تهران ۳۵ درجه بالای صفر خواهد بود و با کاهش آن در روزهای آتی روز دوشنبه هفته آینده بیشینه دما در تهران به ۲۸ درجه می‌رسد، همچنین کمیته دما فردا در تهران ۲۱ درجه خواهد بود. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۳ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمیته دمای ۳ درجه بالای صفر سردترین مرکز استان است. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از امروز تا شنبه ۶ مهرماه احتمال آبگرفتگی معابر، سیلاب ناگهانی و برخورد صاعقه در مناطق مرتفع در استان‌های سیستان و بلوچستان،‌ برخی مناطق هرمزگان، غرب و جنوب کرمان و جنوب فارس پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: همچنین این شرایط در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران هم در تاریخ‌های مذکور پیش‌بینی می‌شود. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *