جزئیات پروازهای برگشت حجاج/ورود ۱۴ پرواز حج به ۴ فرودگاه در روز جاری‌

معصومه اصغرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت پروازهای برگشت حجاج، اظهار داشت: پروازهای برگشت حج از ۲۵ مرداد‌ماه توسط ایران‌ایر آغاز شد و تاکنون نیمی از حجاج به کشور برگشته‌اند. 

وی ادامه داد: در ایام حج امسال ۳۶۱ پرواز برای بازگشت حجاج توسط ایران‌ایر انجام می‌شود که ۱۷۶ پرواز از فرودگاه جده و ۱۸۵ پرواز از فرودگاه مدینه به ۱۹ فرودگاه کشور است. 

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: امروز ۱۴ پرواز حج برای بازگشت حجاج از جده و مدینه به فرودگاه‌های کشور انجام می‌شود. 

اصغرزاده اضافه کرد: پروازهای امروز به فرودگاه‌های امام خمینی(ره)، شهید دستغیب شیراز، شهید هاشمی‌نژاد مشهد و بیرجند است. 

وی افزود: امروز دو پرواز از جده به بیرجند توسط هما انجام می‌شود که پرواز اول به شماره ۱۴۰۳ ساعت ۱۴ در فرودگاه بیرجند به زمین نشست و پرواز دوم هم ساعت ۴ بامداد فردا وارد فرودگاه بیرجند می‌شود. 

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد:‌ امروز ۲ پرواز نیز از جده به مشهد و ۴ پرواز از مدینه به مشهد خواهیم داشت که پرواز شماره ۱۴۲۵ ساعت ۱۱:۵۰، پرواز شماره ۱۴۲۹ ساعت ۱۲:۲۰ و پرواز شماره ۱۴۳۳ ساعت ۱۳:۲۰ از مدینه در مشهد به زمین نشست و پرواز شماره ۱۴۱۵ نیز حامل کاروان‌های ۱۹۰۲۳-۱۹۱۰۵-۱۹۴۳۸ ساعت ۱۸:۴۰ در فرودگاه مشهد به زمین می‌نشیند. 

وی ادامه داد: پرواز شماره ۱۴۲۱ حامل کاروان‌های ۱۹۰۳۵-۴۰۱۰۲ ساعت ۲۳:۴۵ و پرواز شماره ۱۴۲۳ حامل کاروان‌های ۱۹۰۲۱-۱۹۰۳۵-۱۹۰۸۵ ساعت ۱:۱۵ بامداد فردا در فرودگاه مشهد به زمین می‌نشیند.

اصغرزاده گفت: امروز ۳ پرواز به شماره‌های ۱۴۰۹ و ۱۴۱۳ از مدینه در شیراز فرود آمدند و پرواز شماره ۱۴۱۹ هما حامل کاروان‌های شماره ۲۴۰۰۹-۳۴۰۳۶ ساعت ۱۸:۲۰ در فرودگاه شیراز به زمین می‌نشیند.

اصغرزاده افزود: پرواز شماره ۱۴۰۱ امروز ساعت ۹:۲۵ از مدینه در فرودگاه امام(ره) به زمین نشست و پرواز ۱۴۳۵ هما نیز ساعت ۲:۱۰ بامداد فردا وارد فرودگاه امام(ره) می‌شود. 

وی افزود: همچنین پرواز شماره ۱۴۰۷ از جده به فرودگاه امام حامل کاروان‌های ۱۷۰۳۸-۱۷۰۷۸ ساعت ۱۵:۴۰ امروز از جده وارد فرودگاه امام(ره) می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: پروازهای حج در هشت فرودگاه کشور به پایان رسیده است.

به گزارش فارس عملیات حج در سال جاری با انجام ۷۳۸ ‌پرواز رفت و برگشت و اعزام ۸۸ هزار و ۵۵۰ ‌حاجی انجام می‌شود.

پروازهای برگشت حجاج از ۲۵ مرداد آغاز شد و تا ۱۷ شهریور ادامه دارد، ۳۶۱ پرواز برگشت ‌حج داریم که ۱۷۶ پرواز از فرودگاه جده و ۱۸۵ پرواز از فرودگاه مدینه است.

میزان مجاز بار ایران‌ایر در پروازها ۳۰ کیلوگرم است که در پروازهای حج این رقم به ۴۰ کیلوگرم ( ۲ بسته ۲۰ کیلوگرمی) افزایش یافته است، همچنین حجاج می‌توانند کیف دستی تا ۵ کیلوگرم را وارد کابین هواپیما کنند.

‌پروازهای برگشت حجاج در ۱۹ فرودگاه امام خمینی (ره)، اهواز، اصفهان، بیرجند، ارومیه، بندرعباس، بوشهر، تبریز، رشت زنجان، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان، کرمانشاه، گرگان، مشهد، همدان و یزد انجام می‌شود.

ا‌مسال بیشترین تعداد پروازها، ۹۵ پرواز از فرودگاه امام و کمترین تعداد آن، ۲ پرواز از فرودگاه رشت است.

‌امسال ۹ فروند هواپیما پروازهای حج را انجام دادند و میزان زوار نسبت به سال گذشته ۹۸ درصد رشد داشت.

طبق الزام طرف سعودی، امسال پروازهای حج باید فقط توسط شرکت‌ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شود و ایران امکان استفاده از دیگر شرکت‌های هواپیمایی برای پروازهای حج را ندارد؛ مقامات سعودی گفته‌اند، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به تنهایی و با هواپیمای ملکی خودش باید پروازهای حج را انجام دهد، پیش از این ایرلاین سعودی، قشم‌ایر و ماهان به ایران‌ایر در پروازهای حج و اعزام حجاج کمک می‌کردند.

‌خانواده حجاج‌ برای دریافت اطلاعات مربوط به روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج به کشور می‌توانند به سایت haj.iranair.com مراجعه‌ کنند.

‌در مدت زمان بازگشت حجاج به کشور شماره تلفن‌های ۴۶۶۲۵۱۵۱ و ۰۹۱۲۱۱۳۲۵۴۰ و ۰۹۱۲۲۹۹۷۱۰۸ پاسخگوی سوالات در خصوص روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *