رشد معکوس شاخص سهولت کسب و کار

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس حسین سلاح ورزی امروز در همایش آینده کار و کارفرینی جوانان که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: براساس آمار موسسات معتبر بین‌المللی در سال‌های پیش‌روی اقتصاد ایران، نرخ تشکیل سرمایه در بخش نرخ تشکیل سرمایه در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی و کسب و کارهای سنتی به گونه‌ای است که نمی‌توان انتظار رشد اقتصادی را داشت. 

وی با اشاره به موانع پیش‌روی کسب و کارها بیان داشت: به همان سرعتی که شاخص نوآوری کشور در حال ارتقا است در شاخص سهولت کسب و کار ترقی معکوس داریم به طوری که هر شاخص هر سال حدود سه تا چهار پله تنزل می‌کند که این علائم بسیار نامناسب و ناامید کننده است. 

سلاح ورزی بیان داشت: این در حالی است که براساس برنامه‌ریزی‌ها تا سال ۱۴۰۰ باید از لحاظ شاخص کسب و کار هر ساله ۱۰ پله صعود می‌کردیم. 

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه برای حل بخشی از مشکلات این حوزه دولت و حاکمیت باید ماده ۲ و ۳ قانون بهبود محیط کسب و کار را به عنوان قانونی که حداقل خواسته‌های بخش خصوصی را دارد رعایت کند، گفت: این مواد از قانون بیان می‌کند که در تدوین دستورالعمل مربوط به حوزه کارآفرینی نظر فعالان بخش خصوصی باید کسب شود. 

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *