افزایش مدت زمان تقسیط بدهی بنگاه‌های تولیدی از ۳ سال به ۵ سال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شاتا، میثم زالی با اشاره به اصلاح ماده ۱۶۷ قانون مالیات های مستقیم، اظهار داشت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به رفع مشکلاتی که امسال به طور فراگیر برای بنگاه های تولیدی به وجود آمده تلاش می کند با حمایت موثر از تولیدکنندگان این مشکلات را رفع کند.

وی ادامه داد: ستاد تسهیل در ابتدا طی مصوبه ای درخواست افزایش مدت زمان تقسیط مالیات بنگاه های تولیدی از ۳ سال به ۵ سال را به جلسه سران قوا اعلام کرد که این مصوبه در جلسه روز گذشته بررسی و تصویب شد.

وی افزود: بنگاه‌های تولیدی مشروط به ارائه برنامه مشخص و اجرایی برای تثبیت و ارتقاء تولید و اشتغال می‌توانند درخواست خود را به کارگروه های استانی اعلام کنند تا در صورت تأیید اولیه کارگروه استانی و تأیید نهایی ستاد در تهران، از این مزیت بهره مند شوند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصریح کرد: طبق ماده ۱۶۷ سازمان امور مالیاتی کشور می‌توانست نسبت به مودیانی که قادر به پرداخت بدهی مالیاتی خود اعم از اصل و جریمه به طور یکجا ‌نبودند، از تاریخ ابلاغ مالیات قطعی بدهی مربوط را حداکثر به مدت سه سال تقسیط کند که هم اکنون این مدت زمان به ۵ سال افزایش یافته است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *