آخرین وضعیت احداث‌ پلاسکو جدید/ پیشرفت ۵۰ درصدی گودبرداری‌

‌به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، پروژه ساخت پلاسکوی جدید پس از فراز و نشیب فراوان و هماهنگی با دستگاه‌های مسئول سرانجام در مهرماه سال ۹۷ آغاز شد.

محمد سعیدی‌‌‌کیا، رئیس بنیاد مستضعفان، چندی پیش با توجه به آغاز کار و پیشرفت آن تاکید کرد: پروژه به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که پلاسکوی جدید تا مهر سال ۹۹ به بهره برداری برسد. 

حال مدیر اجرای طرح ساختمان پلاسکو درباره آخرین وضعیت این پروژه می‌گوید: خاکبرداری ساختمان پلاسکو با قوت در حال انجام است و امیدواریم تا پایان اسفندماه بتوانیم کار خاک برداری را به پایان برسانیم.

علی رحیمی درخصوص فعالیت‌هایی که هم اکنون در محل پروژه پلاسکو در حال اجرا است، گفت: با توجه به نگرانی واحد‌های تجاری اطراف و احتمال آسیب رسیدن به سازه‌های اطراف سایت پلاسکو برای اجرای عملیات گود برداری از روشی جدید موسوم به TOP-DOWN استفاده کردیم.

وی یادآور شد: چهل و هشتمین و در واقع آخرین ستون محافظ در عمق ۳۲ متری زمین کار گذاشته شد و به همین دلیل سرعت حفاری تا رسیدن به تراز منفی ۲۸ متری زمین با سرعتی بیشتر از قبل صورت خواهد پذیرفت

رحیمی با اشاره به شرایط ترافیکی منطقه و ازدحام جمعیت در ایام ماه‌های پایانی سال، اضافه کرد:با وجود محدودیت‌ها‌ی ترافیکی منطقه ۱۲ توانستیم تا کنون حدود ۹ هزار متر مکعب خاکبرداری کنیم و برآورد می‌کنیم ۱۲ هزار متر مکعب دیگر نیز باید خاکبرداری صورت پذیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *