ساخت‌وساز شهری با وجود ۵۰۰ هزار مهندس توسط افراد غیرصلاحیت‌دار انجام می‌شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد طاهری امروز در گرامی‌داشت روز مهندس در سالن همایش‌های کشور با تأکید براینکه تعامل میان شورای شهر، شهرداری و سازمان نظام مهندسی تا حدود زیادی می‌تواند بر نظارت بیشتر در بخش طراحی و نظارت ساختمان‌ها افزایش یابد، گفت: جای بسی تعجب است که علی‌رغم تعداد بالای مهندسان در کشور که حدود ۵۰۰ هزار مهندس است و ۱۱۰ هزار مهندس در تهران بخش عمده‌ای از ساخت‌وسازهای شهری توسط مهندسان انجام نمی‌شود.

طاهری افزود: هرچند که قانون‌گذار تأکید کرده است که مهندسان دارای صلاحیت باید در ساخت‌وساز ورود کنند، اما می‌بینیم نبود نظارت و تعامل باعث شده افراد غیرصلاحیت‌دار وارد عرصه ساخت‌وساز شوند.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران خاطرنشان کرد:‌ورود افراد غیرصلاحیت‌دار موجب هدر رفت سرمایه‌های کشور می‌شود، اما خوشبختانه در ماه‌های اخیر تعاملی که میان سازمان نظام مهندسی با شهرداری تهران ایجاد شده باعث شده توجه به افراد دارای صلاحیت‌دار و مهندسان برای ساخت‌وساز شهری بیشتر شود.

طاهری با بیان اینکه آسیب‌های ورود این افراد غیرصلاحیت‌دار به عرصه ساخت‌وساز شناسایی شده است، تأکید کرد: امیدواریم که همکاری میان شهرداری، شورای شهر و سازمان نظام مهندسی بیش از این افزایش یابد تا کلیه ساخت‌وسازهای شهری توسط مهندسان انجام شود.

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *