قول تامین اعتبار لازم برای طرح‌های صنعتی استان کردستان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی با حضور در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان کردستان، ضمن تأکید بر اجرایی شدن و انجام طرح‌های پیشران در کردستان، خواهان ایجاد ظرفیت لازم در این استان شد.

همتی در جریان سفر یک روزه خود به استان کردستان در کارگروه اقتصاد مقاومتی این استان حضور یافت و طرح های پیشران استان را بررسی کرد.

همتی ضمن تشکر از استاندار کردستان با اشاره به بحث مهم اشتغال در آن استان گفت: فعال کردن ظرفیت‌های اقتصاد کردستان برای اشتغال، از اهداف اولیه است و همه ما به دنبال تحقق این مهم هستیم.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: واقعیت این است که اکنون شرایط ویژه‌ای بر کشور حاکم است و ما باید بپذیریم درگیر جنگ اقتصادی هستیم، اما با این حال ذخایر ارزی بانک مرکزی قابل قبول و مطلوب است، ضمن آنکه خوش‌بختانه ظرف چندماه گذشته برنامه‌ریزی شد تا از منابع  ارزی به صورت بهینه استفاده شود.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی تأمین خط اعتباری و سرمایه در گردش لازم برای طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام برای استان کردستان با مشکلی مواجه نیست و در این باره می‌توان در درجه اول از منابع بانک‌ها و نیز صندوق توسعه ملی و نیز کمک‌های بانک مرکزی یاری گرفت.

همتی در مورد آینده اقتصادی استان کردستان گفت:‌ با حضور در این کارگروه امیدمان به آینده اقتصادی استان کردستان باتوجه به ظرفیت‌های آن بیشتر شد و با روحیه‎ای نیز که از استانداری کردستان سراغ دارم، اطمینان دارم طرح‌های ناتمام و سایر طرح‌های این استان به مرحله عملیاتی شدن نزدیک می‌شود و ما نیز در این راه در کنار شما هستیم.

در این جلسه مدیران واحدهای تولیدی فولاد، پتروشیمی، سیمان و کشاورزی حاضر شدند و وضعیت پروژه‌ها را به اطلاع رئیس کل بانک مرکزی رساندند و درخواست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود را در مورد تأمین مالی و رفع نیازهای پروژه‌ها توسط بانک‌ها مطرح کردند.

در این سفر برخی مدیران عامل بانک‌ها، رئیس صندوق توسعه ملی و معاون نظارت بانک مرکزی، رئیس کل این بانک را همراهی کردند.

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *