جاده‌‌ها و خطوط ریلی سیستان و بلوچستان با توسعه بندر چابهار تناسب ندارد/ آب‌رسانی سیار به ۱۴۰۰ روستا

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سیستان و بلوچستان بعد ازظهر امروز به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به عنوان جانشین فرماندهی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سیستان و بلوچستان تشکیل شد. در این مراسم معاونان وزارتخانه‌های مرتبط، معاونان قرارگاه خاتم‌الانبیا، مدیران استان سیستان بلوچستان، استاندار این استان، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و جمعی از نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس، حضور داشتند.

در حاشیه مراسم استاندار سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سفری که معاون اول رئیس جمهور به زودی به این استان خواهد داشت بخشی از مجوز‌های تحرک‌بخشی در حوزه اقتصاد که مصوبه جلسه امروز است محقق خواهد شد.

موهبتی افزود: سیستان و بلوچستان در وضعیت آبی بسیار بدی به سر می‌برد. به ۱۴۰۰ روستا آبرسانی سیار انجام می‌شود و ۱۵ لیتر در شبانه روز به آنها آب می‌دهیم. 

وی با بیان اینکه هیرمند ۲ سالی است که خشک شده است، گفت: مطالعات در حوزه آب‌های ژرف در این استان در حال انجام است ضمن آنکه معتقدیم باید موضوع انتقال آب از دریای عمان تسریع یابد که این موضوع در کمیسیون عمران مجلس به تصویب رسیده است تا بدین ترتیب در قالب کنسرسیومی با ۱۲ شرکت آب از دریای عمان به این استان برسد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه گاز وارد استان شده است، اظهار داشت: به دلیل پاره‌ای مشکلات فقط به زاهدان و ایرانشهر گاز آمده است. همچنین در شهر زابل تا دوراهی زابل – زاهدان پیمانکار اجرای خط لوله گاز مشخص شده است و از دوراهی زابل تا شهرستان زابل در حال برگزاری مناقصه برای اجرای خط لوله گاز هستیم.

موهبتی تأکید کرد:‌ مهم‌ترین مطالبه ما پیاده‌سازی طرح توسعه محور شرق است که سند آن در دهه ۶۰ در دولت مصوب شد.

وی ادامه داد: بندر شهید بهشتی چابهار به ظرفیت‌های مناسبی رسیده است اما ظرفیت جاده‌ها و خطوط ریلی استان مناسب نیست.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *