توسعه گلخانه در شهرک‌های کشاورزی باید با تفکر انقلابی پیش برود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های کشاورزی، محمود حجتی در جلسه توسعه شهرک‌های کشاورزی، تفکر انقلابی را در توسعه کشت های گلخانه‌ای و شهرک های کشاورزی ضروری دانست و از همه مسئولان ستادی و استان ها خواسته در جهت رشد جهشی کشت‌های گلخانه‌ای نهایت اهتمام و فعالیت شبانه روزی را داشته باشند.

وی با اشاره به وضعیت کم آبی حاکم بر کشور،اظهار داشت:ظرفیت های موجود، تجربیات جهانی، فضای جدید اقتصادی، فرصتی را برای توسعه شهرک های کشاورزی فراهم آورده و ضروری است که در این حوزه انقلابی عمل شود.

وزیر جهاد کشاورزی، شرکت شهرک‌های کشاورزی را شرکت توسعه‌ای و با هدف و ماهیت توسعه‌ای معرفی کرد که برای راهبری، مدیریت، روانکاری، بسترسازی و تسهیل‌گری و سرعت بخشی به توسعه بخش کشاورزی شکل گرفته است.

در این جلسه، مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی گزارشی از مجموعه اقدامات شرکت در شش ماه گذشته و برنامه های پیش رو ارائه و اعلام کرد:همه ظرفیت‌های شرکت شهرک های کشاورزی و استان ها جهت پیشرفت برنامه‌های شرکت از جمله توسعه کشت‌های گلخانه‌ای به کار خواهد گرفت.

علی اشرف منصوری در بخشی از این گزارش به اقدامات انجام شده در زمینه واگذاری‌ها، مطالعات و ایجاد زیرساخت ها و واحدهای در حال بهره برداری و ساخت و جوازهای تاسیس صادره، مستندسازی اموال، جذب منابع بانکی و در آمدهای وصولی اشاره و عنوان کرد: با تصویب ۴۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی طی شش ماه گذشته، تصویب این میزان تسهیلات نسبت به سه سال قبل از رشد ۴۳۰ درصدی برخوردار بوده است.

در این جلسه، معاونان برنامه ریزی و اقتصادی و امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گزارشی از برنامه‌های این وزارت برای توسعه کشت گلخانه‌ای ارائه کردند.

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *