توقف چراغ خاموش پرداخت ارز مسافرتی عتبات عالیات در بانک‌های عامل

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بانک مرکزی در ۱۴ اردیبهشت ماه، برای تامین ارز مسافرتی ضوابطی را به بانک‌ها ابلاغ کرد.

در بخشنامه بانک مرکزی برای ارز زائران عتبات عالیات آمده بود: حسب هماهنگی های به عمل آمده با سازمان حج و زیارت و به منظور تسهیل شرایط مسافرت هموطنان ایرانی به عتبات عالیات، تأمین و پرداخت ارز مسافرتی به زائران عتبات عالیات اعلامی از سوی سازمان حج و زیارت (به طور کلی اعم از زمینی یا هوایی) به میزان ۲۵۰ هزار دینار عراق صرفاً از طریق تمام شعب ارزی منتخب بانک‌های تجارت و پارسیان در سطح شهر و با ارایه فهرست مشخصات زائران که توسط دفاتر سازمان مورد اشاره تایید شده باشد، بدون ارائه بلیط و گذرنامه با رعایت بندهای (۱) ، (۳) ، (۶) و (۷) فوق (حسب مورد) بلامانع است. مقتضی است بانک‌های مورد اشاره هماهنگی لازم را با سازمان حج و زیارت به عمل آورند.

به گزارش فارس، برخی متقاضیان ارز مسافرتی برای سفر به عتبات عالیات، به بانک‌های عامل مراجعه کردند که کارمند مربوطه به متقاضی اعلام کرده پرداختی برای ارز مسافرتی عتبات عالیات نداریم.

این کارمند بانک پارسیان در واکنش به این جمله که طبق بخشنامه بانک مرکزی هر زائر می‌تواند ۲۵۰ هزار دینار دریافت کند، گفته است: «در نامه محرمانه‌ای که به ما ابلاغ شده، گفته‌اند ارزی پرداخت نکنید.» 

معلوم نیست آیا واقعا بانک مرکزی بخشنامه محرمانه به بانک‌ها ابلاغ کرده یا اینکه بانک عامل براساس صلاحدید خود پرداخت این ارز را متوقف کرده است که البته احتمال دوم بعید به نظر می‌رسد.

بانک مرکزی تاکنون پرداخت سایر ارز مسافرتی را متوقف نکرده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *