گشایش اعتبار ۴.۶ میلیارد دلاری با ارز ۴۲۰۰ تومان/ سکه‌های پیش‌فروشی یک هفته زودتر تحویل می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از صدا و سیما، ولی الله سیف پس از جلسه ستاد اقتصادی دولت اظهارداشت: این جلسات با توجه به اهمیت تصمیمات جدید ارزی با حضور معاون اول رئیس جمهور ۲ بار در هفته برگزار می‌شود تا اگر نیازمند به هماهنگی‌های بین دستگاهی وجود داشته باشد، تصمیم‌گیری شود.

وی با بیان اینکه ترتیبات اتخاذ شده تاکنون به خوبی عملکرد خود را نشان داده است، افزود: سیاست‌های جدید ارزی تا به حال عملکرد مثبتی داشته و ثبت سفارشات به صورت معمول در حال انجام است، واردات کالا نیز مسیر طبیعی خودش را طی می‌کند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: از ۲۲ فروردین تاکنون ۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار یا معادل آن به سایر ارزها برای ثبت سفارش و گشایش اعتبار تخصیص داده شده و از این رقم ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار آن تأمین شده است.

سیف با بیان اینکه واردات به صورت طبیعی درحال انجام است،گفت: برای ارز مورد نیاز مسافران نیز در این مدت ۱۰۰ میلیون دلار تخصیص داده شده است.

وی همچنین به نمایشگاه کتاب اشاره کرد و افزود: در این زمینه نیز ترتیبی اتخاذ شده است تا ارز کتاب های مورد نیاز با قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان از طریق بانک شهر تأمین شود.

سیف با ابراز امیدواری درخصوص اینکه در روزهای آینده شرایط بسیار مساعدتر خواهد شد گفت:​ به زودی تمامی ذینفعان و بازیگران در بازار جدید الکترونیکی ارز، نقش خود را به درستی ایفا می‌کنند و با ورودشان به بازار و انجام تسهیل شده امورشان شرایط بهتر خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی درخصوص تحویل سکه های پیش فروش شده نیز گفت: براساس تعهدی که داشته ایم ۱۲ روز دیگر موعد تحویل سکه های پیش فروش شده است اما امروز تصمیم گرفتیم تا این سکه ها یک هفته زودتر تحویل شود.

سیف با بیان اینکه آمادگی کامل برای تحویل پیش از موعد سکه ها به صورت فیزیکی وجود دارد،گفت: البته در این زمینه پیشنهاداتی نیز به خریداران سکه از جانب بانک های عامل ارائه می شود که این خریداران اختیار دارند به هر نحو که خودشان می دانند سکه های پیش خرید شده خود را تعیین تکلیف کنند.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *