طرح اعاده اموال نامشروع شفافیت و رشد اقتصادی را به دنبال دارد

علی اصغر آهنی‌ها عضو هیأت مدیره کانون  عالی کارفرمایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه فساد در تمام بخش‌ها و لایه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگ زندگی مردم اثرات مستقیم دارد، اظهار داشت: مجریان اقتصادی و دستگاه‌های مختلف باید از افراد سالم و پاکدست باشند تا جلوی فساد تا حد زیادی گرفته شود.

وی افزود: اگر فردی در دستگاهی و یا پستی که به وی از ابتدای انقلاب تاکنون داده شده مال نامشروعی به دست آورده باید به بیت‌المال بازگردانده شود و صرف اشتغال جوانان و ازدواج آنان شود.

آهنی‌ها معتقد است، رانت در دستگاه‌ها موجب می‌شود تا فساد عمیق‌تر شده و دسترسی سودجویان به امکاناتی که به طریق نامشروع به دست می‌آید فراهم شود.

عضو هیأت مدیره کانون  عالی کارفرمایی با اشاره به اینکه مردم از اینکه برخی مسئولان از رانت استفاده کرده و اموال نامشروع به دست آورده‌اند شدیدا ناراحت هستند، گفت:اگر کنترل جدی بر روی لایه‌های مختلف حساس اقتصادی صورت پذیرد و در پایان برخورد شدیدی با این افراد شود قطعا شاهد فساد نخواهیم بود.

وی افزود: قطعا بازگرداندن اموال نامشروع به بیت‌المال موجب افزایش شفافیت و رشد اقتصادی خواهد شد و این حرکت رو به جلویی در نظام اسلامی است.

آهنی‌ها گفت: باید برخورد با فاسدان در نظام اسلامی یکی از ملزومات اولیه باشد و افراد اگر در جایی سوءاستفاده‌ای کردند از مشاغل خود خلع شوند و اموال نیز بازگردانده شود.

انتهای پیام/آ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *