مشاغل خانگی در ۶ ماهه ابتدای امسال ۸۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه گرفتند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وزارت کار، جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با حضور دکتر عیسی  منصوری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهناز امامدادی، رئیس دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی و اعضای این ستاد در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد.

منصوری در این نشست ضمن اشاره به  توانمندسازی و  شکل دهی کسب و کار  خانگی و همچنین وصل کردن مشاغل خانگی به بازار کار گفت : روند ایجاد شده در ستاد مشاغل خانگی، تصویب الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی و شیوه پیاده سازی آن توسط جهاد دانشگاهی بسیار مثبت بوده است و باید سعی شود بر روی کار میدانی تمرکز داشته باشیم و از موازی کاری خودداری کنیم.

در ادامه  امام‌دادی، رئیس دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی ضمن ارائه گزارشی از  دبیرخانه ستاد پیرامون تسهیلات از سال ۹۲ تا نیمه آذر ۹۶ گفت:  در طول مدت یاد شده ۲۹۰ هزار  مجوز مشاغل خانگی صادر و ۱۸۳ هزار نفر جهت اخذ وام به بانک معرفی شده‌اند و  مبلغ ۷۹۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۶۷هزار نفر پرداخت شده است.  

وی افزود: امسال مبلغ  ۸۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به مشاغل خانگی اختصاص یافته که ۵۷ درصد  این مبلغ تاکنون توسط بانک‌ها به استان‌ها ابلاغ شده است.

همچنین، بیجندی، معاون جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان گزارشی از شیوه پیاده سازی الگوی توسعه مشاغل خانگی و اقدامات به عمل آمده در ۸ استان به صورت پایلوت را ارائه کرد.

در این جلسه ضمن تصویب رشته های جدید، تدابیری برای تسریع در  بررسی و تصویب رشته‌های جدید مشاغل خانگی از سوی دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی پیشنهاد شد که مورد موافقت اعضای ستاد قرار گرفته و به تصویب رسید.

همچنین موسوی معاون  آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توضیحاتی پیرامون عملکرد آن سازمان در حوزه  مشاغل خانگی  و شیوه نامه کمیته مدیریت آموزشهای مشاغل خانگی ارائه کرده و نهایتاً شیوه نامه مذکور به تصویب ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی رسید.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *