سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد تومانی برای تکمیل زنجیره تولید فولاد

به گزارش خبرگزاری فارس، سید محمد اتابک مدیرعامل یک هلدینگ صنایع معدنی اظهار داشت: ایجاد کارخانه نورد گرم شرکت فولاد کاوه اروند با هدف تکمیل زنجیره ارزش محصول فولاد با سرمایه گذاری مستقیم بنیاد مستضعفان در منطقه آزاد اروند واقع در خرمشهر در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال پایدار در سال ۱۳۹۳ آغاز شد و این کارخانه در آذر سال جاری به تولید رسید.
وی گفت: میلگرد از قطر ۸ الی ۳۲ میلی متر و مفتول سبک از قطر ۵٫۵ تا ۱۶ میلی متر محصول این کارخانه است.
به گفته اتابک در این پروژه بالغ بر ۳۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری به صورت ۳۵٫۸ میلیون یورو ارزی و ۲۱۰۰ میلیارد تومان به صورت ریالی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه این کارخانه به طور مستقیم برای ۲۲۰ نفر و به طور غیر مستقیم برای ۲ هزار نفر اشتغال زایی می‌کند، اظهار کرد: از این رو جهت جذب نیروهای دوران بهره برداری صرفاً از طریق برگزاری آزمون و از بین نیروهای بومی آبادان و خرمشهر اقدام می شود که تاکنون ۲ مرحله آزمون برگزار شده و سومین آزمون نیز در دست برگزاری است و نیروهای انتخاب شده نیز در دوره های ۶ ماهه آموزش داده می شوند.
وی خاطرنشان کرد: تأمین کننده تجهیزات و ماشین آلات نیز اروپایی است و تجهیزات قابل ساخت داخلی در شرکت های معتبر ایرانی ساخته و نصب شده است.
انتهای پیام/
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *