۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت در مناطق محروم کشور افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در اجرای منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» مبنی بر توجه هرچه بیش‌تر به مناطق کم‌تر توسعه‌یافته و به منظور ایفای بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی، توسط بنیاد برکت تعداد ۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت را در روز سه‌‌شنبه ۲ آبان ماه در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور افتتاح و به عنوان هدیه‌ی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» به مردم این مناطق تحویل می‌دهد.

این مساجد و مراکز فرهنگی که در روستاها و مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ی سراسر کشور احداث یا تکمیل شده‌اند، به‌طور هم‌زمان با حضور آیت‌الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»، دکتر مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و جمعی از مسئولان کشوری به بهره‌برداری می‌رسند.

توجه و رسیدگی به امور فرهنگی از دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری و جزو اولویت‌های مهم کشور بوده‌ است. طی سال‌های گذشته، بنیاد برکت در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است و تاکنون قرارداد ساخت ۱۰۲۳ مرکز فرهنگی، شامل مسجد، حسینیه، خانه‌ عالِم، دارالقرآن و کتاب‌خانه را در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور منعقد کرده است. از این تعداد، قبلاً ۶۰۰ مرکز به بهره‌برداری رسیده‌اند و اینک با افتتاح ۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی دیگر، تعداد مساجد و مراکز فرهنگی بهره‌برداری شده‌ی برکت، به ۸۰۰ واحد می‌رسد و ۲۲۳ واحد نیز در حال احداث است.

لازم به توضیح است که قرارداد ساخت ۱۰۲۳ مرکز فرهنگی و مذهبی برکت عمدتاً شامل مساجد، حسینیه، دارالقرآن و کتاب‌خانه‌های عمومی است. همچنین قرارداد تجهیز ۲۰۰ باب از مساجد برکت به کتاب‌خانه نیز منعقد شده، که تاکنون کار تجهیز ۱۴۰ مسجد در ۱۳ استان کشور به انجام رسیده است.

انتهای پیام/م

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *