آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از اضافه شدن ۵ شخص و ۲ موسسه ایرانی به فهرست تحریمی‌های این کشور خبر داد.

آقایان احمد فتحی، حمید فیروزی، امید غفارنیا، سینا کیسار، نادر سعیدی و امین شکوهی ۵ فردی هستند که امروز وارد فهرست تحریمی‌های آمریکا شدند. 
شرکت‌های ایرانی ITSec (امن پردازش خوارزمی) و مهندسی سدید کاران صبا هم در کنار افراد فوق‌الذکر، به اتهام حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ترتیب دادن حملات سایبری علیه آمریکا، تحریم شده‌اند.

در متن این بیانیه، «استیو منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته: «زارت خزانه‌داری به اقدامات قاطع برای مقابله با تحریکات ایران، شامل حمایت از نیروی قدس سپاه و افراط‌گرایان تروریست، خشونت‌ها در سوریه و حملات سایبری با هدف ثبات‌زدایی از سیستم مالی ایالات متحده، ادامه خواهد داد.»

وی افزوده: «این تحریم‌ها، یک شرکت ایرانی که از برنامه موشک‌های بالستیک سپاه پشتیبانی می‌کند، خطوط هوایی که از انتقال نیرو و سلاح به سوریه حمایت می‌کنند و هکرهایی که به نهادهای مالی آمریکا حمله سایبری می‌کنند، را هدف قرار داده است.»

در تحریم‌های امشب نام ۳ فرد و ۶ شرکت خارجی از جمله ۲ شرکت هواپیمایی اوکراینی هم دیده می‌شود که جرمشان، همکاری با جمهوری اسلامی ایران بوده است.

در حال تکمیل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *