اطلاعات ۴۴ درصد مردم آمریکا و میلیون‌ها کانادایی و انگلیسی هک شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از زددی نت، سرقت این اطلاعات در ۲۹ جولای رخ داده و بر اساس اطلاعیه این شرکت که مقر آن در شهر آتلانتا واقع است، هکرها از اواسط ماه می تا ماه جولای با سواستفاده از یک آسیب پذیری در وب سایت Equifax توانسته‌اند به فایل‌های مشخصی دسترسی پیدا کنند.

داده‌های سرقت شده شامل اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی مردم، شماره های تامین اجتماعی، تاریخ تولد، آدرس منزل و در برخی موارد  اطلاعات مربوط به گواهینامه رانندگی افراد بوده است. این بزرگترین حمله موفق هکری در سال ۲۰۱۷ لقب گرفته است.

علاوه بر امریکایی ها، میلیون ها انگلیسی و کانادایی هم قربانی این حمله هکری بی سابقه بوده اند. هر چند تعداد دقیق این افراد اعلام نشده است. تعداد افراد امریکایی که شماره های کارت های اعتباری آنها افشا شده ۲۰۹ هزار نفر و تعداد افرادی که اطلاعات دقیق هویتی آنها به طور کامل افشا شده ۱۸۲ هزار نفر است.

Equifax این رویداد را برای شرکت مذکور ناامیدکننده توصیف کرده وضمن عذرخواهی از تلاش برای شناسایی عوامل حمله مذکور خبر داده است. همچنین وب سایتی به نشانی https://www.equifaxsecurity2017.com/ راه اندازی شده تا افراد قربانی بتوانند از شرایط خود مطلع شوند.

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *