تقویت ۱۵۴ واحدی شاخص کل بورس/ حجم ضعیف معاملات سهام در شنبه اعتراضی

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه ۱۱شهریور ماه ۹۶ با افزایش ۱۵۵ واحدی روی رقم ۸۳ هزار و ۴۲۸ واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۴۶ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۸۴۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۴۵ واحدی به رقم  ۹۱ هزار و ۸۱۸  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول در حالی با کاهش ۱۳ واحدی به رقم  ۵۸ هزار و ۶۲۸  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۰۰۱ واحدی عدد  ۱۸۰ هزار و ۹۱۹  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) بدون تغییر محسوسی  به رقم ۹۵۴ واحد رضایت داد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۱۶۹ واحد، پالایش نفت اصفهان با ۱۳ واحد و فولاد خوزستان با ۱۲ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه با ۴۱ واحد، صنعتی و معدنی گل گهر با ۱۱ واحد و نفت پارس با ۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۷۶ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴۱۵  میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۰ هزار و ۵۹۳  نوبت داد و ستد بود.

با این همه قطعی شدن برخی معاملات عمده  باعث شد تا ارزش معاملات بورس تهران به مبلغ بیش از ۲۳۷ میلیارد تومان نمایش داده شود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه حافظ، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، بانک حکمت ایرانیان و حق تقدم خرید سهام آن، اوراق اجاره هواپیمایی ماهان، ورزیران، مهندسی فیروزا، پتروشیمی دهدشت، صنعتی شیمیایی رنگین از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نهاد معاملاتی شرکت‌های بیمه کارآفرین، داروسازی سبحان انکولوژی، صنایع خاک چینی ایران، حق‌تقدم خرید سهام نیروترانس از سوی ناظر بازار سهام متوقف شدند. 

به گزارش فارس امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، در هیچ نماد معاملات درون‌گروهی و کد به کد به وقوع نپیوست. 

به گزارش فارس امروز در نماد آلومینیوم ایران در حالی خبرهای مختلفی در زمینه عطش خریدار حقیقی جدید برای جمع‌آوری این سهم به انباشت تقاضا و شکل‌گیری صف خرید میلیونی پایدار منجر شد که در گروه فلزات اساسی، اغلب نماد معاملاتی این گروه در محدوده صفر تابلو با افزایش عرضه سهام و اصلاح قیمت‌ها مواجه بودند. 

در گروه معدنی‌ها نیز شرکت‌های سنگ‌آهنی با همین وضعیت مواجه بودند، به طوری که با وجود برخی معاملات کد به کد کم‌حجم میان حقوقی‌ها، روند معاملاتی متعادل و در محدوده صفر تابلو را رقم زدند. 

به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری به شدت کم‌عمق و بدون حجم بود که هم‌زمان با اعتراض ده‌ها تن از سهامداران مقابل تالار معاملات سهام در خیابان حافظ و بسته شدن درب اصلی این تالار بر روی عموم مردم، با معاملاتی کم‌حجم اما متعادل مواجه بود. بازاری که امروز به لطف هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس همچنان در کانال ۸۳ هزار واحدی پیشروی کرد. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *