بازار مشتقه بورس رکورد زد/ بازدهی ۶ درصدی شاخص کل بورس در ۹۶ روز کاری

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۵ مرداد ماه ۹۶، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با ۱۶۳ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم ۸۱ هزار و ۷۴۲ واحد رسید. به این ترتیب شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت نسبت به هفته قبل با رشد ۰٫۲ درصدی روبرو بود.

این نماگر از نخستین روز معاملاتی بازار سرمایه کشور در حالی روی پله ۷۷ هزار و ۲۳۰ واحدی ایستاد که روند تغییرات آن طی ۹۶ روز کاری بورس تهران از رشد ۵٫۸ درصدی حکایت دارد.

بر اساس این گزارش شاخص بازار اول نیز طی هفته چهارم مرداد ماه  با یک واحد افزایش به رقم ۵۷ هزار و ۱۷۴واحد دست یافت و شاخص بازار دوم با ۹۶۷ واحد افزایش عدد ۱۷۸هزار و ۷۲۰ واحد را تجربه کرد که در این بین نماگر بازار دوم با ۰٫۵۴  درصد افزایش نسبت به هفته قبل مواجه شد.

تغییرات این دو نماگر از ابتدای امسال تا کنون نشان می‌دهد شاخص بازار اول با رشد ۵ درصدی و شاخص بازار دوم با رشد ۷٫۴۲ درصدی روبرو شده‌اند.

شاخص کل هم وزن نیز طی هفته گذشته با کاهش ۷۶ واحدی به رقم ۱۷ هزار و ۶۲۵ واحد دست یافت که نسبت به هفته قبل از آن افت ۰٫۴ درصدی را نشان می‌داد. این نماگر از ابتدای امسال تا به امروز توانسته در میان همه نماگرهای منتخب بازار سهام رشد ۱۲ درصدی را از خود به جای بگذارد.

در ۵ روز کاری هفته  چهارم مردادماه ۹۶، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۷ هزار و ۸۱۶ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۰٫۲  درصد کاهش یافته است. این رقم از ابتدای امسال تا کنون به ۲۳ هزار و ۲۲۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بالغ شده است.

همچنین تعداد ۳۱۸۱ میلیون انواع سهام و اوراق بهادار در بیش از ۲۱۹ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت  که به ترتیب ۲۳ درصد و ۲۰ درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد.

از ابتدای امسال تا به امروز بیش از ۹۰ میلیارد سهم و اوراق مالی قابل معامله در بیش از ۵ میلیون نوبت خرید وفروش شده است.

این درحالی است که تعداد ۱۵ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۶۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۶ درصد  و ۵ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته مواجه شد.

از نکات قابل تامل دراین هفته رشد ۲۰۶ درصدی ارزش معاملات بازار مشتقه بورس تهران نسبت به هفته قبل بود که ارزشی بیش از ۲۰۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را برای این بازار رقم زد.

حجم معاملات در بازار مشتقه سهام بورس تهران در هفته گذشته به رکورد بی نظیر ۲۹۶ میلیون و ۴۲۰ سهم رسید که از ابتدای امسال تا کنون سابقه نداشته است. کل حجم معاملات سهام در ۹۶ روز کاری طی شده در سال جاری ۵۱۰ میلیون و یکصد هزار سهم در بازار مشتقه بورس تهران بوده است.

به گزارش فارس صنعت حمل نقل با رشد بیش از ۷ درصدی و پس از آن صنعت چاپ و انتشار با رشد بیش از ۵ درصدی در هفته قبل بالاترین بازدهی ها را برای سهامداران برجای گذاشتند.

برای دیدن بهتر تصاویر بر روی آنها کلیک کنید.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *