رسما به افتتاح مرکز تجاری ترکیه اعتراض کردیم/ شوهای عرضه پوشاک خانگی معضل بخش خدمات

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس ابوالقاسم شیرازی امروز در نشست خبری با ابراز خرسندی از وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: شریعتمداری در دوره ۸ ساله‌ای که وزیر بازرگانی بود خدمات زیادی را به بخش تولید و بنگاه‌های کوچک کرد.  

رئیس اتحادیه پوشاک با بیان اینکه وظیفه دولت برداشتن موانع از سر راه تولید‌کنندگان است، گفت: حضور گسترده شوهای عرضه پوشاک خانگی به یک معضل برای بخش عرضه پوشاک تبدیل شده است که دولت باید با این شوهای بدون مجوز که عرضه کننده پوشاک خارجی (آلوده) هستند مقابله کند. 

وی با بیان اینکه صنعت پوشاک با رکود همراه است، افزود: عرضه پوشاک بیشتر از تقاضاست و در شرایط فعلی همه فروش فوق‌العاده گذاشتند و در تمام سال عرضه‌کنندگان محصولات خود را به صورت فروش فوق‌العاده عرضه می‌کنند تا بتوانند حداقل به بخشی از سرمایه خود برسند.

رئیس اتحادیه پوشاک بیان داشت: با حمایت‌های دولت طی ۶ ماه می‌توانند تولیدات خود را ارتقا بخشند و وضعیت تولید را بازسازی کرده و آن را به تولید رقابت پذیر تبدیل کنند.

رئیس اتحادیه پوشاک با بیان اینکه دغدغه فعلی ما قیمت تمام شده بالاست گفت: دولت برای جلوگیری از واردات قاچاق باید کمک کند تا تولید‌کنندگان مواد اولیه خود را راحت تأمین کنند.

وی با اشاره به عوارض و مالیات که شهرداری از تولید‌کنندگان اخذ می‌کند، گفت: این‌ هزینه‌های متعددی بر روی قیمت تمام شده تأثیرگذار است و در نهایت منجر می‌شود که تولید رقابت پذیر نداشته باشیم.

وی به افتتاح مرکز تجاری ترکیه در ایران اشاره کرد و گفت: اتحادیه پوشاک رسما به افتتاح این مرکز اعتراض کرده است چرا که این کار به صلاح تولید نیست.

رئیس اتحادیه پوشاک با بیان اینکه مسئولان در پاسخ به اعتراض ما می‌گویند که هدف از افتتاح این مرکز توسط ترک‌ها معرفی کالا است، گفت: اگر واقعا هدف چنین چیزی است ما هم باید این شرایط را در کشور و بازار آنها برای معرفه کالاهایمان داشته باشیم.

انتهای پیام/. 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *